xcounter
Calendar Icon

Хто підстелить соломки малому та середньому бізнесові України?

01.06.2012 10:35

Ми дещо затрималися з публікацією щодо такого форуму підприємців. Бо ця справа не так економічна, профспілкова, як суто політична.

С.О.

Ми дещо затрималися з публікацією щодо такого форуму підприємців. Бо ця справа не так економічна, профспілкова, як суто політична.

Була причина: нам в редакції було цікаво – чи будуть пропонувати заходи по опору сваволі диктатури – чи продовжать жалітися на власну долю?

Отже, 17 травня цього року в Українському Домі відбувся з’їзд малого та середнього бізнесу, ходом якого керувала Оксана Продан, керівник підприємницької організації «Фортеця».

Цікаво, що у цьому заході були також представники Об’єднаної Опозиції та її прибічники: Олександра Кужель, Сергій Соболєв, Ксенія Ляпіна, Сергій Терьохін.

Але вирішальну роль відігравали саме учасники підприємницького руху Анатолій Пінчук, Наталія Кожевіна, Олександр Дудко та інші.

Оксана Продан наголосила на тому, що рік тому було ще гірше і люди більше боялися захищати свої права. Ми за цей час не вирішували питання захисту підприємництва системно, а лише латаємо дірки і підприємці залишаються один на один зі своїми проблемами.

Ми за цей час намагалися ініціювати необхідні зміни в суспільстві, відтворити необхідні системні зміни в податковому законодавстві.

В холі з’їзду була розгорнута фотовиставка Податкового Майдану, де відбилася, зокрема, активна участь учасників цього з’їзду.

За цей час запрошувалися представники усіх фракцій Верховної Ради, Козаченко та Андреєва - з Кабміну, Биковець з Федерації профспілок України. Він сказав, що підприємці – це резерв внутрішнього ринку.Треба, щоб в Україні частка малого та середнього бізнесу була біля 50%.

Сіверський з Черкаської області каже: «Влада нас не чує». В Черкаській області 1,5% населення зайнято у виробництві. Це півтори тисячі населення. У світовій практиці існує показник, що якщо у виробництві до 7% населення – то це – крах виробництва. Заборгованність 150 млн. грн.. змусили нас розрахуватися по всім показникам. Побудували дорогу для зустрічі президентів – розрахувалися нещодавно.

Немає грошей – не замовляйте!

Щоб підприємцям підключитись до електроенергії – такі вимоги, що краще зробити реконструкцію Чорнобильської АЕС.

Представниця Союзу Ювелірів сказала, що Податкова Служба підміняє сою Податковий Кодекс, забороняє їм Єдиний Податок. Хоча Мінфін каже, що ювелірка – це єдиний податок. А Податкова служба каже – ми первинні, а інші лишще вносять рекомендаційний характер. Ми не працюємо – нас убивають. Конфіскують усе скопом. А не по запису. Пишуть 5 кг жовтого металу. А як буду потім це забирати? Адже там є і брильянти та ще щось.

Представниця з Херсону сказала, що ми лаємо китайську продукцію, бо це – кооперативна, а не заводська. Чому у нас згоріли два кафе в Херсоні? Бо для кафе потрібно 15квт, а дають – лише 5. Тому використовують газові балони. Треба відродити Комітет Підприємництва, а не лише Мішу Бродського.

Дудко з Криму сказав, что мы тупее китайцев. У нас нет саморегулирования, ВТО, планирования, союза Предпринимателей. Некому делегировать свои полномочия. Нужно создать строгую вертикаль, членство, взносы. Уполномоченного по регуляторной политике и саморегулированию.

Полтавщина: Жаль, что многие не понимают – что скоро конец октября. Оценка работы власти – большой жирный минус. На сегодня у нас работают только ОДА – в остаальном – беспредел. В горадах у мэров – беспредел. Хвалятся, что загнали 100 предпринимателей в угол. Беда с метсным самоупаравлением – забирают всё.

Донецкая область: коррупция всё съела. Если информационную поддержку в Донецке просят 19% предпринимателей, то в Крыму – 60%. Люди предпочитают пойти и заплатить, а не отстаивать свои права. Государственная программа поддержки предпринимателей не доходит до общественных организаций. Создают карманные общественные организации для международных доноров, куда перетекают деньги.

Рада підприємців: кращі борці за права малого та середнього бізнесу – жінки: Продан, Ляпіна, Кужель. Не було бізнесу як і сексу 60 років. Потрібна фінансова підтримка бізнесу і внески. Треба, які в 2004 році, коли підприємці підтримали Помаранчеву революцію.

Олійник, профспілка емігрантів: «Бизнесу нужны по первой категории рабочие руки и по второй категории – малый и средний бизнес. А у нас?

Обучение зарубежных студентов даёт 120 млн. долл. в год. Наши у индийских студекнтов деньги взяли, оформили и отправили в отпуск. А обратно – не пустили. Сказали:»Вышло новое постановление». Представляете беспредел? И имидж в мире?

Оксана Продан зі своєю програмою: «Потрібно міняти систему, а не кусочки. Було завдання сформулювати вимоги підприємців (Продан):

Треба міняти систему, а не клаптики її. Було завдання сформувати модель податкового законодавства.

Зокрема, сформулювати 7 податків:

1.  З кінцевого продажу

2. На прибуток з урахуванням 100% амортизації

3. Єдиний податок

4. Митниця

5. за природокористування

6. ПДФО + ЄСО

7. На імпорт

Виступаючий: Добре, що немає Кінаха і деяких депутатів, бо вони люблять такі заходи».

Кужель: «Старший син Януковича ввійшов у ювелірку. А малі ювеліри не потрібні владі. Тому і знущаються, і виживають їх з ринку. Треба об'єднуватися, а не кожний і розумний і красивий. На обох стільцях все одно не всидите.. працюйте з партіями. Політик , який ставить на підприємця – не буде у владі, бо немає зворотної підтримки.

Приклад – Дудко Саша.

Скільки сил вкладає сил та розуму в розвиток і підтримку підприємців, а пішов балотуватися в округ – підприємці не прийшли голосувати. Де громадянська відповідальність? При гангрені не можна робити манікюр.

Ляпіна: «Вільне підприємництво в тоталітарній країні неможливе» . Треба перебудовувати державу в цілому. Вам потрібна влада, якою не треба страхатися. А треба побудувати механізм контролю відкликання. І якщо вам все одно і ви не приймете участь у виборах, то і депутата ви не настрахаєте. Вітання від Яценюка і Об'єднаної Опозиції.

 Будемо захищати Єдину Спрощену систему, зменшений соціальний внесок. І якщо його не ухвалять 226 депутатів зараз – то через півроку все одно протягнемо його, якщо переможемо. Не думаю, що влада піде на поступки, їй потрібні гроші. Митниці і податковій збільшили план на декілька мільйонів гривень. Якби наші закони та в Німеччину, їм би рівних не було на землі. А нашим бюрократам це як корові сідло. Треба цілком прибрати бюрократію. Об'єднана Опозиція – ваш партнер.

Терьохін:

Пеняєм на себе – що вибираємо – те і маємо. В озвученій програмі правильний вектор чимось нагадує Кампанеллу. І з задоволенням дам напрокат свій мозок. Радісно, що згуртувалися і вимагаєтеся виборювати своє, а не жалітися. Але хто буде приймати ваші закони? Де пільги тільки для великого бізнесу. Класних законів для народу у цієї влади немає.

У висновку: Зустріч діячів підприємницьких організацій та представників політичних партій та партійних фракцій була досить продуктивною. Підприємці поступово усвідомлюють, що без політичної складової економічні вимоги не досягають вух влади.

Потрібна боротьба з самим режимом Януковича та активна участь громадських підприємницьких активістів у виборах до Верховної Ради. Проте зібрання показало, що є необхідність і надалі переконувати підприємців усувати диктатуру, якщо вони хочуть вільного розвитку підприємництва.

На цьому наполягали Терьохін, Кужель, Ляпіна.

Продан стримано з цим погодилась.

Але наступ влади на самі засади приватної власності продовжується – і спротив підприємців запізнюється під ударами авторитарної диктатури.

Адже ще треба профінансувати та поповнити групи самооборони. Поки це є своєчасним. 

Про визволення політв’язнів та єдність з іншими підприємницькими товариствами мова майже не йшла.

Дозрівати та ще дозрівати українського громадянського суспільства!

Чи встигне українське громадянське суспільство до тих завдань, які перед ними висуває саме життя? 

За матеріалами: svetiteni.com.ua

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини