xcounter
Calendar Icon

Чи полегшить життя українському бізнесові «Фінансова поліція»?

06.06.2012 11:08

Уряд планує полегшити життя бізнесу в Україні створенням "фінансової поліції". Експерти ж певні: цей контролюючий орган ще більше «душитиме» підприємців.

Уряд планує полегшити життя бізнесу в Україні створенням "фінансової поліції". Експерти ж певні: цей контролюючий орган ще більше «душитиме» підприємців.

 

 

В Україні незабаром може з’явитися новий орган, який запобігатиме фінансовим злочинам проти держави. Відповідний законопроект уряду нині проходить узгодження у міністерствах. Досі документ не оприлюднили і не визначилися з назвою нової структури, однак підприємці вже називають її фінансовою поліцією і вже шукають способів убезпечитися від неї.

Передбачається, що нове відомство буде створено на кадровій базі діючої податкової міліції, однак підпорядковуватиметься вже міністерству фінансів. Його співробітники виявлятимуть ухиляння від сплати податків, розкрадання держмайна, відстежуватимуть порушення тендерного законодавства та незаконне підприємництво.

"Маски-шоу" припиняться?

 Віктор Пшонка обіцяє припинити "Маски-шоу"

Віктор Пшонка обіцяє припинити "Маски-шоу"

Частину функцій пов’язаних з економічними злочинами для створення нового відомства заберуть у СБУ, МВС та прокуратури. Ігор Лавриненко, керівник аналітичного департаменту «Реформаторського клубу», який брав участь у розробці цього законопроекту наголошує, що саме скасування загального нагляду з боку прокуратури, що передбачає контроль за виконанням законів усіма — від міністерств до громадян, найбільше полегшить життя підприємцям.

Адже як відомо, прокурор може в будь-який момент заблокувати діяльність будь-якого підприємства, внісши прокурорську заборону. Це визнав і генпрокурор Віктор Пшонка. «"Маски –шоу" стали справжнім жахом для українських підприємців. Вони відбуваються чи не щодня. Ми припинимо вседозволеність правоохоронних та контролюючих органів, яку вони допускають щодо підприємців», — підкреслив генпрокурор.

Операція «поглинання»

Цим документом підвищується відповідальність правоохоронців за тиск на бізнес, наголошує Ігор Лавриненко. За його словами, передбачається навіть кримінальна відповідальність правоохоронців. Нині це лише дисциплінарне покарання. Окрім цього новий законопроект дозволить покращити рівень захисту юридичної власності. «У квартиру фізичної особи правоохоронці не можуть прийти просто так. Тільки за рішенням суду. А в офіс, у магазин – будь-ласка. Тож у цьому законопроекті прописано, що правоохоронці так само зможуть заходити у власність юридичних осіб лише з рішенням суду», - прокоментував DW Лавриненко.


Але представник громадської організації «Антирейдер» Руслан Павленко не йме віри, що «маски-шоу» та рейдерські атаки на бізнес припиняться, адже чесність і прозорість роботи судів в Україні під великим сумнівом. «Фінансова поліція буде черговим інструментом маніпуляцій і тиску на бізнес», - переконаний Павленко. Він впевнений, що одна єдина вертикаль контролю за бізнесом створюється для легшого «придушення» і «поглинання» середніх підприємств на догоду великим корпораціям, де здебільшого мають свій інтерес високопоставлені чиновники та представники влади.

Італійський рецепт

Анатолій Кінах

Анатолій Кінах

Розробники ж законопроекту про «фінансову поліцію» наголошують, що потреба реформувати правоохоронну систему виникла через ухвалення нового кримінально-процесуального кодексу, де прописане «розведення повноважень» правоохоронців. За зразок взяли відповідну реформу в Італії, де досить довго «процвітала» корупція та розкрадання в бюджетній сфері, каже керівник аналітичного департаменту «Реформаторського клубу» Ігор Лавриненко. Подібні органи в структурі мінфіну працюють також в Іспанії, Швеції, Угорщині та Австрії.

Однак в Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП) вважають, що створення додаткових державних структур лише поглибить проблему корумпованості державної системи. «Якщо піти шляхом створення чергових структур, при тому, що у нас вже є податкова міліція - це буде нонсенс. Без комплексного підходу створення фінансової поліції призведе до ще більшої втрати ресурсів, податків», - впевнений президент УСПП Анатолій Кінах.

Це не перша спроба створити в Україні окрему структуру з розслідування фінансових злочинів проти держави. Такі спроби були ще за президентства Віктора Ющенка у 2008 році. Тоді реформа податкової міліції провалилася. Експерти не сумніваються, що і цього разу правоохоронні органи, які не хочуть втрачати частину своїх функцій, заблокують створення «фінансової поліції».

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини