xcounter
Calendar Icon

Кому вигідно приборкання комуністів у Верховній Раді

21.11.2012 14:46

Напередодні голова ВР Литвин заявив, що за новим регламентом у КПУ можуть виникнути проблеми з утворенням власної фракції.

Агітаційна палатка КПУ
Агітаційна палатка КПУ

Партія регіонів, вважають експерти, підштовхує комуністів до співпраці в новому парламенті. Напередодні голова ВР Литвин заявив, що за новим регламентом у КПУ можуть виникнути проблеми з утворенням власної фракції.

Депутатка парламенту від Комуністичної партії України Алла Александровська під час спілкування з Deutsche Welle не стала приховувати свого здивування заявою голови Верховної Ради Володимира Литвина. 19 листопада він попередив, що в майбутньому парламенті у комуністів можуть виникнути проблеми з формуванням власної фракції. Пояснення Литвина: новий регламент дозволяє формувати фракцію тільки тим політичним силам, які мають не лише депутатів, обраних за списками, а й мажоритарників. Як відомо, жоден комуністичний кандидат не отримав перемогу в одномандатних округах.

Відповідні зміни до регламенту Верховна Рада ухвалила шостого листопада. 19 листопада закон про регламенті зміни був остаточно легітимізований – саме цього дня його підписав президент Янукович. Проте Алла Александровська запевняє, що в тексті цього документу немає жодних вимог, озвучених Литвиним. "Це трактування геть неправильне, я вважаю, що він просто поспішив з такими висновками. Слід спочатку розібратися в усіх юридичних нюансах, а потім вже щось говорити", – заявила Александровська.

Текст нового регламенту ще не оприлюднений, але в проекті закону, який був викладений на офіційному сайті парламенту до другого читання, норми, за яку згадав Литвин, і справді немає.

Помста за успіх на виборах?

Проте, на відміну від Александровської, професор політології Олексій Гарань впевнений, що Литвин робив свою заяву цілком свідомо і керувався при цьому дуже важливими для своєї кар'єри політичними чинниками. "Оскільки "Народної партії" Литвина вже фактично немає, Литвин хоче збільшити свою політичну вагу для якихось торгів або вже зараз, або в новому складі парламенту", – сказав DW Гарань. На його думку, в цій ситуації егоїстичні інтереси Литвина могли збігтися з інтересами Партії регіонів. Ця партія, як вважає політолог, намагається "приборкати комуністів, що відкусили в регіоналів значний шматок електорату і тепер претендують на самостійну гру".

Подібної думки дотримується й експерт Інституту соціальних технологій "Соціополіс" Ярослав Макітра. "Партія регіонів не матиме впевненої більшості в новому складі парламенту і їй конче необхідно узалежнити комуністів і зробити їх своїми союзниками", – сказав Макітра. Він розглядає заяву Литвина, як сигнал комуністам, що ті зможуть сформувати власну фракцію виключно в обмін на співпрацю з регіоналами.

Опозиційний депутат Анатолій Гриценко, коментуючи ситуацію навколо регламентних змін, припустив у своєму інтернет-блозі, що "Янукович лише хоче полякати вождя КПУ, зробити комуністів більш слухняними і менш жадібними до "жирних" посад у владі, на кшталт митниці, чи Фонду держмайна".

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини