xcounter
Calendar Icon

Боротьба за всиновлення російських дітей

18.02.2013 10:12

Американська пара бореться за право всиновити російського хлопчика з синдромом Дауна. Європейський суд із прав людини – їхня остання надія.

Всиновлення
Всиновлення

Американська пара бореться за право всиновити російського хлопчика з синдромом Дауна. Європейський суд із прав людини – їхня остання надія.

Аарон та Дженні Моєр подолали далеку дорогу до Москви, щоб вибороти право всиновити 4-річного Віталія. Плани пари з містечка Гейнесвіль, що у Флориді, поламав закон, підписаний президентом Росії у грудні минулого року. Цей закон забороняє американцям усиновлювати російських дітей. Та Дженні й Аарон не збираються здаватися просто так.

"Ми були шоковані, коли почули, що закон підписано", - каже Дженні. Вона стоїть перед будівлею Державної Думи, де все так швидко вирішилося у грудні. "Це розбило нам серце, ми плакали й молилися… Не тому, що повірили, що це буде неможливо, а тому, що зрозуміли: це буде набагато важче зробити", – розповідає пара.

Родина Моєрів

Їм обом трохи за тридцять. Американці почали процедуру всиновлення в березні 2012 року. Вони вже мають двох дітей, а нещодавно всиновили немовля – дівчинку з Флориди. Від друзів Моєри багато разів чули про сиріт, яких багато в Росії, і що дітям із відхиленнями там особливо важко живеться. Розповіді знайомих, а також релігійні переконання спонукали родину всиновити ще одну дитину. "Я пригадую, як подумав: а що, якби це була моя дитина? Я уявив її обличчя – дитина без мами й тата в якомусь сиротинці", – схвильовано оповідає Аарон. Коли дружина розповіла йому про таких сиріт, чоловік заплакав.

У Росії діти, що тяжко хворіють або мають відхилення, часто мешкають у сиротинцях. Батьки не хочуть або не можуть їх ростити. Загалом у країні налічують близько 650 тисяч бездоглядних дітей. Кожна четверта – хвора або має вади розвитку. Після кількох місяців бюрократичних перепон Моєри змогли зустрітися з Віталієм у сиротинці.

"Його принесли до кімнати, і перше, що він зробив, – підійшов до нас і погладив по головах, – згадує Аарон. – Відтоді Віталій почав називати нас татом і мамою. Він обіймав нас, цілував і щоразу радів, коли ми заходили до кімнати. Нам розповідали, що після цих зустрічей він змінився, почав рівніше стояти і навіть його здоров'я покращилося. Можливо, це тому, що він відчув себе членом родини".

Але новий закон про заборону всиновлення дітей поклав ідилії край. Моєри знов полетіли до Росії з надією, що всиновлення Віталія триватиме, адже процес почався до підписання злощасного закону.

"У сиротинцях довго не живуть"

Хоча всиновлюваність у Росії зросла, більшість російських пар вагаються, чи приймати в родину дитину з вадами розвитку, каже Валерій Панюшкін, письменник і журналіст із Москви. Він понад 15 років бере участь у діяльності дитячих благодійних організацій.

Для таких, як Віталій, всиновлення з-за кордону – єдина надія, переконаний Панюшкін: "У Росії ці діти, найімовірніше, ніколи не будуть усиновлені і не отримуватимуть необхідного лікування". Вони залишатимуться в сиронці до 18-ти років, а далі житимуть у притулку чи психлікарні, де можуть померти у 20 років від, скажімо, запалення легень. У таких місцях люди довго не живуть".

Протягом останніх 20 років близько 60 тисяч російських дітей були всиновлені парами з Америки. Найбільша хвиля здійнялася в 90-ті роки, коли фото виголоднілих малюків у переповнених російських сиротинцях шокували Захід. Нині ситуація у притулках значно покращилася, особливо в великих містах, пояснює Панюшкін. Проте їм досі не вистачає грошей та необхідної медичної підтримки.

Політика спалених мостів

Тим часом російський омбудсман у справах захисту прав дітей Павло Астахов ініціює заборону будь-якого всиновлення російських малюків із-за кордону. "Це не спрямовано проти американців, – сказав він у коментарі DW. – Це цілком природній крок для держави. Настав час, коли ми самі дбаємо про своїх сиріт. Я вважаю це доволі запізнілим рішенням… Ми повинні спалити всі мости, щоб більше не мати іншого вибору".

Минулого місяця десятки тисяч людей виходили на вулиці, протестуючи проти "закону Діми Яковлева". Однак у російських теленовинах демонстрантам закинули підтримку торгівлі дітьми. За результатами актуальних соцопитувань, більшість росіян підтримують ініціативу влади. Дженні Моєр про це відомо. "Я не знаю, яку політичну позицію маю стосовно цього зайняти. Я - не політик, я - просто мати", – каже вона.

Протести проти заборони всиновлення

Після повернення до США для Моєрів настануть важкі часи. Їхня справа зависла в російських судах. Нещодавно їм повідомили, що Віталія переводять до сиротинця для дещо старших дітей. Названі батьки мають останню надію на Європейський суд із прав людини. Туди вже подали позови чотири американські родини, які протестують проти рішення щодо заборони всиновлювати російських дітей. Рішення в цих справах очікується вже від 18 лютого.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини