xcounter
Calendar Icon

Протести в Росії: ейфорії немає, але боротьба триває

07.05.2013 16:19

Російська опозиція відзначила річницю мітингу на Болотній площі й висунула вимогу негайно звільнити всіх політичних в'язнів.

Протести в Росії
Протести в Росії

Російська опозиція відзначила річницю мітингу на Болотній площі й висунула вимогу негайно звільнити всіх політичних в'язнів. Тим часом, Володимир Путін втрачає довіру росіян, свідчить опитування DW-Trend.

Гасло "Волю політв'язням!" стало одним з головних під час акції протесту, яка відбулася в понеділок, 6 травня, у Москві. Опозиціонери та їхні прихильники знову зібрались на Болотній площі, де рік тому відбувся масовий мітинг проти фальсифікації виборів і за демократизацію країни. Тоді частина учасників акції протестів зазнала репресій. На момент проведення нинішнього мітингу "в'язнями Болотної" залишаються 27 осіб.

Підтвердження наміру боротися

За даними правоохоронців, на акцію цього разу прийшло близько семи тисяч осіб. Самі організатори говорять про "кілька десятків тисяч". Однак, за їхніми словами, кількість не найголовніше, важливіше - підтвердження наміру боротися, попри загальне визнання того, що ейфорія минула.

Більшість виступів на мітингу присвятили саме тим, хто надалі утримується за ґратами. З особливим теплом демонстранти зустріли відому актрису Лію Ахеджакову. Вона вийшла на сцену, щоб зачитати листа одного із затриманих у "болотній справі" Володимира Акіменкова, який за ґратами втрачає зір. Володимир у своєму зверненні написав, що, якщо до його справи прикуто особливу увагу, то до справ інших, про кого він дізнався в тюремній лікарні, такої уваги нема, хоча чимало з них перебувають на межі життя й смерті.

"Це вже не співпраця, а колабораціонізм"

"Якщо справа дійде до реальних термінів ув'язнення, тоді можна буде казати, що ми маємо справу зі справжньою поліцейською державою", - констатував Борис Акунін. Письменник, який кілька місяців уникав опозиційних мітингів, звернувся до тих відомих людей, які вважають сьогодні можливим співпрацювати з владою. "Це вже не співпраця, а колабораціонізм, - сказав він. - Коли ви отримуєте з їхніх рук нагороду, нехай навіть ви її заслужили, знайте, що саме через вас люди сидітимуть довше".

Безперечно, найбільш очікуваним став виступ Олексія Навального. Опозиціонер прийшов на мітинг зі свою дружиною. Не обійшлося, звичайно, і без характерної для нього войовничої риторики. "Якщо наші пращури колись викинули з країни тих, хто хотів за допомогою зброї, танків і літаків, перетворити нас на рабів, то наше завдання викинути тих, хто намагається перетворити нас на рабів за допомогою підроблених бюлетенів, продажних журналістів й шахраїв, одягнутих у міліцейську форму", - сказав він.

Путін дедалі більше розчаровує росіян
Путін дедалі більше розчаровує росіян

Вимоги замість резолюції

На відміну від попередніх мітингів, за підсумками яких опозиціонери ухвалювали резолюцію, цього разу вирішили виступити в іншому форматі й висунути вимоги. Їх озвучив Борис Нємцов. Однією з головних вимог учасників акції протесту стало "негайне звільнення політв'язнів і закриття політичних справ". Крім того, опозиціонери та їхні прихильники вважають за необхідне внести зміни до конституції, аби заборонити одній і тій самій особі двічі поспіль обиратися на посаду президента. На відміну від минулих мітингів, коли аудиторія завжди негативно зустрічала вимоги якось змінювати основний закон країни, цього разу багато хто підтримав таку вимогу.

Як засвідчило останнє опитування DW-Trend, проведене на замовлення російської редакції Deutsche Welle, Володимир Путін втрачає довіру жителів Росії. На думку респондентів, він не виправдав високих очікувань, пов'язаних з його поверненням на президентську посаду. Якщо в квітні 2012 року 73 відсотка опитаних вважали, що новий президентський термін Путіна піде на користь країни, то через рік - у квітні 2013-го - лише трохи більше половини росіян - 51 відсоток - переконані, що країна отримала зиск від обрання Путіна.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини