xcounter
Calendar Icon

Саудівська Аравія: статистика соціально-економічних показників

10.07.2013 11:50

Населення Саудівської Аравії в 2011 році склало 26,1 млн чол. (14 млн чол. на 12 млн жінок). Рівень ВВП Єгипту в 2012 році в поточних цінах за офіційним курсом склав 740 млрд доларів США.

Статистика по Саудівській Аравії
Статистика по Саудівській Аравії

Населення Саудівської Аравії в 2011 році склало 26,1 млн чол. (14 млн чол. на 12 млн жінок). Згідно з даними Transparency international (2012) за рівнем корумпованості Саудівська Аравія займає 66 позицію зі 177 країн.

Середня щільність населення складає 12,2 людини на квадратний кілометр.
Середня щільність населення складає 12,2 людини на квадратний кілометр.

Зростає чисельність міського населення, річний коефіцієнт урбанізації – 2,2 % (2010-2015). Чисельність міського населення складає 82 % від загального.  Чисельність сільського населення – 18 % (2010).

Середня тривалість життя на 2011 рік складає 74,1 років (72 у чоловіків і 76 у жінок).

Рівень грамотності населення Саудівської Аравії згідно з Докладом програми розвитку ООН за 2009 рік складає 85% (114 позиція зі 177). 

Рівень грамотності суспільства
Рівень грамотності суспільства

 

Переважну більшість населення Саудівської Аравії складають араби (саудівські араби - 74, 2%, бедуїни - 3, 9%, араби Перської затоки - 3%), які в більшості своїй зберегли племінну організацію. Всього в країні налічується більше 100 племінних об'єднань і племен.

Крім етнічних арабів, в країні проживають саудівські араби змішаного етнічного походження, що мають турецьке, іранське, індонезійське, індійське, африканське коріння. Як правило, це нащадки паломників, які осіли в регіоні Хіджаза, або африканців, що ввозилися до Аравії в якості рабів (до скасування рабства в 1962 в країні налічувалося до 750 тис. рабів). Останні проживають переважно в прибережних районах Тіхамі і Ель-Хаси, а також в оазах.

Іноземні робітники складають близько 22% населення і є несаудівськими арабами, вихідцями з африканських та азіатських країн (Індії, Пакистану, Бангладешу, Індонезії, Філіппін), а також незначного числа європейців і американців. Араби іноземного походження живуть в містах, в районі нафтопромислів і районах, прикордонних з Єменом. Представники всіх інших народів зосереджені у великих містах і на нафтопромислах, де утворюють, як правило, більше половини всього населення.

Офіційна мова Саудівської Аравії - стандартна арабська, що належить до західно-семітської групи афразійської сім'ї. Один з його діалектів - класичний арабський, який через своє архаїчне звучання в даний час застосовується головним чином у релігійному контексті. У побуті використовується аравійський діалект арабської (аммія), найбільш близький до літературної арабської мови. Хоча відмінності між літературною і розмовною мовою тут менш помітні, ніж в інших арабських країнах, мова міських жителів відрізняється від діалектів кочівників. Серед вихідців з інших країн поширені також англійська, тагальська, урду, хінді, фарсі, сомалі, індонезійська та ін..

Саудівська Аравія є центром ісламського світу. Офіційна релігія - іслам. За різними оцінками, від 85% до 93, 3% саудівців є сунітами; від 3, 3% до 15% - шиїти. У центральній частині країни майже все населення ханбаліти-ваххабіти (до них відноситься більше половини всіх сунітів країни). На заході і південному заході переважає шафіїтський сунізм. Тут зустрічаються також ханіфіти, малікіти, ханбаліти-салафійя і ханбадіти-ваххабіти. У невеликому числі проживають шиїти-ісмаїліти і зейдіти. Значна група шиїтів (приблизно третина населення) проживає на сході, в Ель-Хасі.

Влада Саудівської Аравії дозволяє людям іншого віросповідання в'їжджати в країну, але справляти культ їм заборонено. Для в'їжджаючих до Саудівської Аравії іноземців-немусульман існує заборона на відвідування священних міст Мекки та Медіни. Для визначення релігійної приналежності в саудівській візі міститься графа про віросповідання іноземця, що дозволяє релігійній поліції повертати іноземних громадян-немусульман від в'їздів у священні міста.

У країні діє релігійна поліція (муттава). Солдати шаріатсьї гвардії постійно патрулюють вулиці і громадські заклади з метою припинення спроб порушення канонів ісламу. У разі виявлення порушення винний несе відповідне покарання (від штрафу до відсікання голови).

За підсумками дослідження міжнародної благодійної християнської організації «Open Doors» за 2013 рік, Саудівська Аравія займає 2 місце у списку країн, де найчастіше зазнають утисків права християн.

За даними worldstat.info в Саудівській Аравії станом на 2010 рік:

Статус свободи складає 6.5 з 7 балів
Рівень політичних прав громадян 7 з 7
Рівень громадянських прав 6 із 7
Свобода преси 83 зі 100

Google+

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини