Сирія: статистика соціально-економічних показників
За даними Фонду Організації Об'єднаних Націй, загальна чисельність населення Сирії в 2011 році склала 20,8 млн чоловік.
![]() |
Статистика по Сирії |
За даними Фонду Організації Об'єднаних Націй, загальна чисельність населення Сирії в 2011 році склала 20,8 млн чоловік, у тому числі 10,5 млн чоловіків і 10,3 млн жінок; частка міського населення - 56%, темп зростання населення в 2010 -2015 роках складе 1,7%, очікувана тривалість життя становитиме 74 роки для чоловіків і 78 років для жінок.
Більшість населення зосереджене вздовж берегів Євфрату та на узбережжі Середземного моря. Щільність населення - 103 чол. / км ².
![]() |
У Сирії гарантується безкоштовна освіта з 6 до 11 років і вона носить обов'язковий характер. 12 років шкільного навчання складаються з 6 років початкової школи, трьох років загальноосвітньої та ще трьох років спеціальної підготовки, необхідної для вступу до університету. Грамотність серед сирійців старше 15 років становить 86% у чоловіків і 73,6% у жінок.
В рамках етнічного складу населення особливо виділяються три групи. Сирійські араби (у тому числі близько 400 тисяч палестинських біженців) складають близько 90% населення країни. Найбільша національна меншина - курди - складає 9% населення Сирії. Більшість курдів проживає на півночі країни, багато з них як і раніше користуються курдською мовою. Громади є також у всіх великих містах. Третьою за чисельністю етнічною групою країни є сирійські туркмени.
Черкеси, що є нащадками мухаджирів-переселенців з Кавказу, займаються переважно скотарством і землеробством. У країні присутня також велика громада ассірійців.
Державна й найбільш поширена мова - арабська. У північних регіонах країни часто використовується курдська мова. У число найпоширеніших мов входять також вірменська, адигзька (черкеська) й туркменська. В окремих областях зустрічаються різноманітні діалекти арамейської. Серед іноземних мов найпопулярніші - російська, французька та англійська.
Конфесійний склад: 70% - сунніти, 15% - алавіти, 10% - християни, 3% - друзи, 1% - ісмаїліти, 1% - шиїти (кількість останніх з 2003 року постійно зростає внаслідок притоку біженців з Іраку).
![]() |
Конфесійний склад Сирії |
За даними worldstat.info в Сирії станом на 2010 рік:
Статус свободи складає 6.5 з 7 балів
Рівень політичних прав громадян 7 із 7
Рівень громадянських прав 6 із 7
Свобода преси 83 зі 100