xcounter
Calendar Icon

Нестворена партія Саакашвілі розсипалась

01.07.2016 14:21
Микола Княжицький, «Обозреватель»

Соратники Міхеїла Саакашвілі заявили про створення партії.

Ті люди, які з ними не домовилися, мабуть що, через питання лідерства, – створюють іншу партію. Саакашвілі – сильний лідер із всіма плюсами та мінусами і вважає себе людиною, яка провела і започаткувала реформи в Грузії, має досвід керівництва країною. Він переконаний, що багато людей хочуть скористатися його іміджем та досвідом. Він - людина, яка схильна до авторитарних рішень і у партії хоче приймати їх сам. Інша частина людей сподівалася, що може впливати на Саакашвілі, що рішення прийматимуть під їхнім впливом теж, або радячись з ними. Або вони й самі можуть бути вождями нічим не гіршими, ніж Саакашвілі.

Думаю, ті, хто визнає авторитет Саакашвілі об’єдналися в одну політичну силу, а ті, хто не визнає його авторитету – в іншу. Перші - це Давіт Сакваралідзе, наприклад, а другі - це ті люди, які об’єдналися навколо Демальянсу. Вони не хочуть, щоб Саакашвілі одноосібно керував всією ліберальною партією.

Ризику ніякого. Просто одних це влаштовує, вони йому вірять, довіряють його політичному досвіду, хочуть скористатися його політичним авторитетом, а другі хочуть нарощувати власний політичний авторитет. Для них перейти із партії БПП у партію Саакашвілі – це нічого не змінювати. Яка різниця, якщо переходиш від одного лідера до іншого при тому, що вони самі хочуть бути лідерами. Виникає природній конфлікт.

Але поки що ми не бачимо політичних проектів. Ми бачимо ініціативні групи людей, які хочуть створити партії. І не факт, що вони їх створять. А якщо й створять – не факт, що ці партії стануть загальнонаціональними і впливатимуть на політичний процес.

Окрім того, всі ці партії грають на політичному полі БПП, Народного Фронту, партії Батьківщина і залишають абсолютно вільним поле, яке займають проросійські сили. Очевидно, що такі проекти можуть бути запросто використані тими ж росіянами, якщо вони захочуть нашкодити іншим проукраїнським демократичним рухам.

Щодо фінансування. Людей, які б хотіли фінансово підтримати Саакашвілі, буде достатньо. У нього багато зв’язків в Україні, є міжнародні зв’язки. Є люди, які готові йому повірити. Іншій політичній силі буде складніше, бо їм ще слід довести своїм спонсорам власну спроможність не як технологічного проекту, а як політичного.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини