xcounter
Calendar Icon

​Переселенці. Схема на 12 мільярдів в рік

11.07.2016 15:58
Вадим Денисенко, «Facebook»

Сьогодні на Миколаївщині СБУ не дало вкрасти 1,5 млн грн. на схемах переселенців (коли фіктивні пенсіонери отримують пенсію на неокупованій території і передають гроші на окуповану територію).

Проте, півтора мільйони – це привід не радіти, а плакати.

Офіційні цифри

Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціальної допомоги переселенцям (куди входять представники МВС, СБУ і ДСНС) і Мінсоцполітики дають кардинально різні цифри про кількість переселенців. Так, станом на 31 березня 2016 р., за даними Міжвідомчого штабу, з тимчасово-окупованої території, а також із районів проведення АТО на інші території України переселено 1 млн 27 тис. 728 осіб. При цьому 21 березня 2016 р. Мінсоцполітики уточнило оперативну цифру взятих на облік переселенців, зафіксувавши 1 млн 747 тис. 457 людей. Різниця — понад 700 тис. осіб. ООН взагалі називало цифру приблизно у 800 тисяч біженців.

Неофіційні цифри

За приблизними підрахунками, кількість фіктивних переселенців коливається у межах від 500 до 900 тис. осіб. Виплати на фіктивних переселенців щомісяця вимивають з державного бюджету кілька мільярдів гривень. Про це на спільному брифінгу з міністром соціальної політики заявив очільник СБУ Василь Грицак ще у лютому 2016 року. Якщо взяти максимальну цифру 900 тис. переселенців, які фактично не переселилися нікуди, а проживають на не підконтрольній Україні території, і помножити на мінімальну пенсію 1074 грн, без виплати 2 тис. 400 грн на сім»ю, виходить 966 млн гривень, тобто майже мільярд.

Що робиться?

Поза тим правоохоронні органи регулярно викривають мережі фіктивних «пенсіонерів» - так, тільки у квітні СБУ відзвітувало про 28 тисяч фіктивних переселенців у Харкові, виявлених у ході тільки однієї операції. Зловмисники вимінювали гривні на російські рублі і переправляли готівку на непідконтрольну Україні територію через РФ, в тому числі і для фінансування бойовиків. І такі випадки непоодинокі. Наприклад, у місті Сєвєродонецьк Луганської області за адресою вул. Новікова, 15 Б було зареєстровано 7,5 тис. переселенців. І СБУ регулярно звітує про подібні випадки.Фактично ми можемо стверджувати, що реальна кількість переселенців наразі невідома, а кримінальні структури вимивають мільярди гривень з бюджету, які у тому числі йдуть на фінансування бойовиків на окупованих територіях.При цьому, треба зазначити, що наразі всі ці гроші не заведені в єдину вертикаль – існують сотні кур»єрських служб, які розпорошують ці кошти між собою. Саме це доволі ускладнює роботу СБУ.

Що треба зробити?

У нас уже створене міністерство з питань окупованих територій, але воно взагалі поки нічого не робить. Пару тижнів тому Кабмін прийняв постанову про реєстрацію переселенців, яка викликала купу криків серед організацій переселенців, а також у двох партіях – Батьківщині і Опоблоці. Ця постанова передбачає контроль органів мінсоцу над реальним перебуванням переселенців на неокупованих територіях. По суті, це перший крок до створення реєстру переселенців, яким має зайнятися міністерство Вадима Черниша. Реєстр автоматично зламає цю схему. Але поки ніхто не поспішає його створювати. А без цього ми і далі будемо раз на місяцб читати історії про збережений мільйон, тоді як крадеться один мільярд в місяць.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини