xcounter
Calendar Icon

Покупці і охорона супермаркетів: у кого які права?

27.07.2016 15:11
Олександра Журко, «Обозреватель»

Український споживач, який він: вимогливий чи поступливий? Той, який знає свої права та може себе захистити чи той, хто постійно свариться на неякісні продукти, сервіс просто через те, зо не знає, на що він має право?

Які ж права маємо ми, споживачі? Детальніше зупинимося на основних із них.

Вам продали неякісний товар

Якщо ви придбали товар неналежної якості, ви маєте право протягом встановленого гарантійного строку на товар вимагати пропорційного зменшення ціни товару, або безоплатного усунення недоліків товару, або ж відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Якщо протягом гарантійного строку ви виявили істотний недолік товару, тобто такий, що робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення та виник він з вини виробника (продавця, виконавця), маєте право вимагати розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми, або заміни товару на такий же товар, або аналогічний з числа наявних у продавця (виробника) товарів.

Ви придбали товар, який вам не підійшов за кольором, розміром смаком

Тоді ви маєте право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний. Проте, час, протягом якого ви можете скористатися цим правом, обмежений та становить чотирнадцять днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Правом повернення якісного, проте не вподобаного вами товару, ви можете скористатися виключно, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий разом з проданим товаром.

Крім того, існує законодавчо затверджений перелік товарів, які обміну не підлягають. Серед них: продовольчі товари, ліки, предмети сангігієни, розчіски, килимові вироби метражні, натільна та постільна білизна та деякі інші.

Отже, якщо ви придбали, наприклад, комплект постільної білизни, який вам не до смаку, будьте готові до того, що повернути ви його не зможете.

Охорона супермаркету просить показати особисті речі

Нормативно-правові акти, які регулюють відносини споживачів та продавців (виробників, виконавців) не передбачають обов’язку для відвідувачів супермаркетів та магазинів здавати свої речі у камери схову. Охоронці маркетів не наділені повноваженнями перевіряти особисті речі споживачів. Також охоронці не наділені правом проведення обшуку чи огляду особи. Такими правами наділені виключно працівники поліції, яких неодмінно слід викликати при підозрі на вчинення відвідувачами адміністративного правопорушення, або при спробі охоронця магазину перевірити ваші речі.

Ви пошкодили товар в приміщенні магазину. Чи потрібно за нього платити?

Цивільний кодекс України покладає відповідальність за ризик випадкового знищення або пошкодження майна на власника цього майна. Оскільки пошкоджений вами товар, іще не був придбаний, річ не була передана, чинне законодавство покладає відповідальність за пошкоджений ( розбитий товар) на магазин ( власника майна).

Отже, не слід піддаватися на незаконні вимоги охорони магазину, продавців чи адміністраторів щодо сплати за розбитий товар. Лише рішення суду є підставою для споживача оплатити за розбиту річ. Проте, для того, щоб таке рішення суду отримати, супермаркет, по – перше, повинен до суду звернутися, по-друге, отримати судове рішення про стягнення із споживача ( відвідувача) грошових коштів за пошкоджену річ. Для отримання позитивного для магазину рішення суду, останньому доведеться довести, що вина покупця ( споживача) дійсно мала місце, що зробити достатньо складно: і товар міг неправильно лежати, і підлога могла бути слизькою, можливо, вас штовхнув інший покупець, або взагалі це зробив хтось інший, а вас намагаються притягнути до відповідальності.

Таким чином, не варто панікувати, адже український споживач - захищений споживач, якщо він знає про свої права та вміє їх використовувати.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини