xcounter
Calendar Icon

Вакцинація: уся правда та міфи

29.07.2016 16:39
Сергій Сошинський, «Обозреватель»

Антивакцинальні кампанії на пострадянському просторі тривають не перший рік/

Не перший рік тривають провакцинальні кампанії, які мають на меті покращити відношення як медичної спільноти (лікарів, медсестер) так і пацієнців, і чиновників до вакцинації.

Справа у тому, що існують певні формації (хоча б я їх так не називав, адже формація - це структура, яка збільшує свої доходи і розвиває ринки, а українська так звана формація ринки не розвиває, натомість просто збільшує свої доходи) частина яких знаходиться у комітеті Верховної Ради, частина у Міністерстві, ще частина по лікарням, зацікавлені у тому, щоб вакцини, які постачаються в Україну були російськими. Декілька років тому, коли ще не було війни з Росією певні чиновники робили усе, щоб дискредитувати вакцини іноземних компаній задля того, щоб на тендерах "протягувати" вакцини, виготовлені у РФ. І через те, що суспільство (у тому числі і ЗМІ, і чиновники) не до кінця розумілись у питаннях вакцинації, з'явилися певні стереотипи. Один з таких стосується того, що вакцини, які закуповуються Україною поганої якості. Втім це не так.

Зазвичай випадки, яким ЗМІ надали розголосу, щодо неякісних вакцин, мягко кажучи, зовсім не відповідали дійсності. Слід розуміти, що медіа нині працюються задля рейтингів, а тому вони часто видають неперевірені факти. Таким чином, коли десь після медичних маніпуляцій в Україні помирає дитина, замовники антивакцинальних кампаній часто подають у ЗМІ цю інформацію з акцентом саме вакцинацію, ніби дитина померла саме від цього. Хоча насправді, трагедія трапилась через іншу причину. І всі на це одразу реагують: адже з точки зору психології, люди вірять більше негативному, аніж позитивному і це формує погане уявлення про нормальні речі.

Щодо минулорічної інформації про канадські вакцини (коли вони безкінечно заморожувалися і розморожувалися) - це була звичайна помилка колишніх чиновників і екс-міністра МОЗ, які в деяких моментах були нерішучими. Але ця нерішучість призвела до того, що минулого року з'явилась велика кількість замовних публікацій які переконували: вакцини могли зіпсуватись. І в результаті, ця інформаційна кампанія ледь не зірвала всю планову вакцинацію.

З вакцинами, звісно, не все ідеально. Але це стосується не їх якості, а конкретно закупівель. Справа у тому, що кожного року їх мають купувати за державний кошт. На жаль, щороку у нашій країні відбувається багато "тендерних війн", які впливають на час, за який і мали б закупити вакцини. Але час йде... договори і документи готуються довго і це призводить до зриву зобов'язань з боку організації, яка займається поставкою. До прикладу, у 2015-му держава запізно заплатила гроші і вакцин, як і більшість ліків, передбачених міжнародними організаціями нема донині.

Впевнений, як тільки новий в.о. міністра МОЗ Уляна Супрун візьметься до справ, то зможе навести лад і вже з наступного року у нас не буде таких великих "провалів". Втім уже цього року ніхто нічого не змінить: міжнародні організації повинні просто виконати свої зобов'язання. Впливу на них ніхто немає, в договорах не прописані пункти щодо відповідальності щодо порушення поставок, тому нам залишається просто чекати.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини