xcounter
Calendar Icon

Армія ЄС: як Європа вирішила боротись з Росією

17.02.2017 13:57
Віталій Мартинюк, «Обозреватель»

Європейський парламент схвалив три резолюції.

Одна з них стосується створення постійної Ради міністрів оборони з метою координації і проведення спільних зусиль для гарантування безпеки країн-членів ЄС.

Ця рада є важливою для ЄС, оскільки Європейський союз нині також знаходиться під загрозою агресії Російської Федерації. Звісно, вона не настільки проявлена фізично як в Україні (маю на увазі бойові дії на Донбасі і окупацію Криму), але Євросоюз постійно зустрічається з проблемою російської пропаганди (з якою він успішно бореться), а також проблемами терористичних атак і навалою нелегальних мігрантів. А виключно у військовій сфері, ЄС турбує нарощування озброєнь Російської Федерації на його східних кордонах.

Паралельно з тим, новий президент Америки Дональд Трамп заявив, що нові союзники по НАТО, до якого входить більшість країн-членів ЄС, повинні збільшити свої оборонні витрати і довести їх до 2% ВВП. Однак генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ піддав критиці таку політику США і це спричинило активізацію процесів в Європі щодо посилення військової складової.

Ще одна ухвалена резолюція Європейського парламенту стосувалася створення спільної європейської армії. Та тут слід розуміти, що резолюція стосується лише обговорення цієї можливості. Якщо допустити практичне створення такої армії, то це може бути дуже важливим кроком у процесі об’єднання військових зусиль країн-членів ЄС проти агресора. Окрім того, деякі країни-члени ЄС розглядають створення єдиної європейської армії як альтернативу НАТО.

Що це означає для України? Євросоюз поступово прокидається і починає більше приділяти увагу безпековими моментам і це безперечно добрий момент для нас. Тим більше, що загроза з боку Росії все наростає. Звичайно, зараз ми не зможемо стати членами Ради міністрів оборони, але оскільки Україна координує свої дії з союзом, то це дає нам можливість відстоювати і власні інтереси.

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
Binance
А-9834,58 грн./литр
А-95+31,39 грн./литр
А-9529,72 грн./литр
А-9228,7 грн./литр
ДТ28,44 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости