xcounter
Calendar Icon

Що означає для України екстрадиція Фірташа

22.02.2017 15:41
Володимир Фесенко , «ТСН»

​Через "австрійські проблеми" Дмитра Фірташа може змінитися політична мапа країни.

Дмитра Фірташа до США. Одразу ж у залі суду, де розглядалась ця справа, його заарештували – у іншій справі, "іспанській". Це означає, що Фірташ фактично втрачає і ті можливості впливати на українські політичні справи, які він мав, перебуваючи під домашнім арештом.

Та не варто перебільшувати значення Фірташа, точніше, значення його потенційної екстрадиції та арешту для України. Так, можуть бути певні наслідки для вітчизняної політики. Безумовно, "австрійські проблеми" бізнесмена послабляють вплив так званої групи Льовочкіна-Фірташа (також відомої як група "РосУкрЕнерго"), яка є одним із політичних акціонерів "Опозиційного блоку". Її вплив зараз зменшиться, це точно, хоча і не зникне взагалі. До того ж останні три роки ключову роль у політичних процесах відігравав Сергій Льовочкін – вплив Фірташа був швидше опосередкованим.

Тож у найближчій перспективі, як мінімум протягом кількох місяців, принципові зміни в структурі впливів всередині "Опозиційного блоку" навряд чи стануться. І так було відомо, щоправда, у вигляді чуток, що інтереси головних акціонерів – групи Льовочкіна-Фірташа і Ахметова – почали розходитись, і вони можуть розійтися. Проте, наскільки мені відомо, фракцію ділити не збираються – це просто невигідно обом акціонерам.

А от чи справді Ахметов створить свою, окрему від "Опозиційного блоку", партію, і як будуть діяти далі політичні партнери Фірташа, оці питання – поки відкриті. Але знову ж таки, ключову роль у цих процесах відігравав не Фірташ, а Льовочкін, а він залишається в Україні. І тут виникає ще одне питання: у кого було більше фінансового ресурсу, як були розподілені фінансові ресурси безпосередньо між Фірташем, Льовочкіним та Бойком, також важливою фігурою групи "РосУкрЕнерго". Група групою, а от як саме між ними були розподілені ресурси, невідомо, а це може вплинути на фінансування різних проектів цієї групи. Головним і легальним бізнес-гравцем у цій групі, безумовно, є Фірташ. Але в його бізнесі останніми роками були проблеми, і, наскільки я знаю, навіть його фінансова участь в "Опозиційному блоці" була обмеженою.

Головною ж політичною інтригою в історії з арештом та екстрадицією Фірташа, окрім послаблення групи "РосУкрЕнерго" в різних сенсах – від фінансового до політичного, – є майбутнє телеканалу "Інтер". За деякими чутками, не зовсім завершена справа з продажем телеканалу. Коли він перейшов від Хорошковського до Фірташа-Льовочкіна, фінансово ця схема нібито так і не була закрита. Але так чи інакше, Фірташ є одним із співвласників "Інтера". Як буде далі? Безумовно, це стане поштовхом для того, щоб посилилась боротьба за зміну або структури власності, або власників телеканалу. А "Інтер", безумовно, є дуже потужним інструментом впливу в українській політиці.

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
Binance
А-9834,58 грн./литр
А-95+31,39 грн./литр
А-9529,72 грн./литр
А-9228,7 грн./литр
ДТ28,44 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости