xcounter
Calendar Icon

Як влада так званих «Л/ДНР» руйнує майбутнє дітей

13.09.2017 14:38
Саломея Подольская, «24канал»

​За кілька днів нового навчального року ЗМІ так званих "Л/ДНР" вже встигнули запустити меседж про те, як школи та виші "республік" в 2017 році стали рекордсменами за кількістю школярів та студентів.

Виявилось, що за знаннями в молоді республіки приїжджають жителі з неокупованої частини України та навіть іноземці.

Ми перевірили, який же насправді стан справ в освітній галузі на окупованій території Донецької та Луганської областей.

Відомо, що Олександр Захарченко та Ігор Плотницький щедрі на голослівні заяви про стрімкий розвиток "народних республік". Не обійшлося без них і цього разу. Під час святкових заходів, приурочених Дню знань, лідер "ДНР" зазначив, що, порівняно з довоєнним періодом, на разі в Донецьку відбувається освітній прорив.

Під "освітнім проривом" мається на увазі окозамилювання для населення окупованих територій Донбасу. Самопроголошена влада розповідає про божевільні перспективи після закінчення навчальних закладів, високооплачувану роботу та про те, що в республіці багато перспективних підприємств, яким потрібні робочі руки. Проте ці слова легко спростувати, достатньо взяти до уваги лиш деякі очевидні факти.

Наприклад, про успішну "вступну кампанію" в "ДНР" не дають сказати оголошення про додаткові набори для абітурієнтів. Так, переважно в соціальних мережах поширюються афіші, в яких зазначається, що строки прийому документів продовжено до 10 вересня 2017 року.

Якщо вдатися до арифметики – можна виявити ще невідповідності в словах керівництва реальному стану справ. Ректор Донецького національного університету Світлана Беспалова повідомляля, що цього року першокурсників прийшло більше, ніж будь-коли (близько 4 тисяч) і тепер у вузі навчається близько 11 тисяч студентів. Проте, якщо порівняти з 2016 роком, то цифра є значно меншою. А якщо згадати взагалі довоєнний період, то в 2014 році в ДонНУ навчалось від 14 тисяч студентів.

Аби заманити абітурієнтів "владі республік" доводиться вживати і таких заходів, які б’ють по її карману – збільшувати кількість бюджетних місць. Так, наприклад, в "Донецькому медичному університеті ДНР" їх збільшено на 244. На бюджетну форму навчання в новому навчальному році зараховано 785 абітурієнтів, на контрактну – лише 146. Статистика говорить сама за себе.

Тенденція до зменшення кількості тих, хто навчається на території так званих "республік" спостерігається і в школах. У підконтрольній "ДНР" Ясинуватій директор однієї із загальноосвітніх шкіл повідомив спостерігачам СММ ОБСЄ, що в 2017 році набір учнів зменшився вдвічі в порівнянні з 2016 роком.

Загалом на території ОРДЛО через відсутність в "керівництва республік" коштів на відновлення навчальних закладів цьогоріч не відкрилось понад 111 шкіл.

Варто нагадати, що для абітурієнтів окупованої частини Донбасу діє освітній центр "Донбас-Україна". Бажаючі молоді люди з ОРДЛО, які не мають українського документа про освіту та сертифікатів ЗНО, а також ті, хто має такий документ і сертифікати ЗНО 2016 або 2017 року, – можуть вступати через цей освітній центр в українські виші. В мережі доступний список університетів, що приймає в такий спосіб документи абітурієнтів із зони АТО.

Окрім цього, в Маріуполі 30 серпня розпочалась робота над створенням дистанційних онлайн-курсів для дітей з непідконтрольних територій. Передбачається, що учні отримають вільний доступ до української освіти без необхідності завантажувати особисті дані і розкривати свої IP-адреси.

Такі кроки означають лише одне: Україна не відмовляється від своїх дітей і намагається різними способами допомагати жителям окупованих територій Донбасу, в той час як влада так званих "Л/ДНР" руйнує майбутнє українських дітей пустими обіцянками.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини