Calendar Icon

Росія стягує техніку та живу силу в Луганськ

06.06.2019 16:22 (Обновлено 06.06.2019 в 16:25)
Дмитро Снєгирьов, «24канал»

В окупованому Луганську на території трикотажної фабрики "Лутри" спостерігається скупчення живої сили та техніки окупантів.

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", протягом останнього тижня на територію фабрики з Ростовської області РФ була доставлена велика партія стрілецької зброї та боєприпасів, призначених для озброєння підрозділів так званого "2-го АК народної міліції ЛНР". На території фабрики розташовані склади і відкрито цех по ремонту стрілецької зброї.

26 травня ГІ "Права Справа" передала спеціальним службам України інформацію про зафіксовану активність підрозділів "народної міліції ЛНР" та регулярних частин ЗС РФ, що не пов'язана з проведенням планової ротації. Зокрема, повідомлялося про накопичення важкої бронетехніки бойовиків на території фабрики "Лутри", а саме: БТР-60 у кількості 6 одиниць та скупчення техніки і живої сили окупантів неподалік від села Миколаївка в Луганській області.

24 травня у прес-центрі штабу ООС оприлюднили інформацію, що в районі населеного пункту Станиця Луганська збройні формування Росії обстріляли позиції наших захисників зі стрілецької зброї.

Варто зазначити, що у звіті спеціальної моніторингової місії ОБСЄ повідомляється, що станом на 03 червня 2019 року існують ознаки військової присутності та присутності військового типу в зоні безпеки. А саме – зафіксовано вантажівки, що рухалися з ділянки поблизу кордону з Російською Федерацією в напрямку непідконтрольних урядові України територій Луганської області.

БПЛА СММ ОБСЄ зафіксував автомобілі військового типу, які рухалися з північного сходу по ґрунтовій дорозі, до яких приєднались інші вантажівки, створивши автоколону, а після заїхали на територію об'єкта збройних формувань на південно-східній околиці Луганська. За повідомленням представників місії було видно, як чотири особи розвантажували матеріали з кузовів автомобілів. Крім того, на території об'єкта було виявлено щонайменше 35 вантажівок військового типу й один БТР-80.

Примітно,що спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Мартін Сайдік повідомив, що 10 червня планується розпочати розведення сил на ділянці в Станиці Луганській.

Показовою є реакція директора Центру політичної кон'юнктури Олексія Чеснакова, якого називають близьким до радника президента Росії Владислава Суркова, на пропозиції щодо розведення сил в районі Станиці Луганської.

Взагалі-то Україна повинна була зробити це ще в 2016 році. Це їх обов'язок, а вони подають це мало не як прорив, як ніби послугу роблять, – заявив він.

Нагадаю, у березні 2018 року реалізація отриманої від ГІ "Права Справа" інформації дозволила уникнути звинувачень української сторони у порушенні режиму "абсолютного перемир'я" в районі Станиці Луганської.

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9833,1 грн./литр
А-95+30,17 грн./литр
А-9528,71 грн./литр
А-9227,66 грн./литр
ДТ27,92 грн./литр
LPG12,41 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости