Calendar Icon

Таємні домовленості Зеленського

22.08.2019 10:51 (Обновлено 22.08.2019 в 11:12)
Светлана Залищук, «Новое Время»

Заява про повернення Росії до Великої сімки виросла не на порожньому місці, а стала елементом нової стратегії по Донбасу.

Натрапила на одну новину французького агентства Франс Прес (АФП), яку не опублікували українські медіа (може, я пропустила). Ця новина зміщує розуміння останніх заяв Макрона та Трампа щодо Росії. Як повідомляє АФП з посиланням на французького посадовця: «Президент Зеленський зробив пропозиції, на які, як нам здається, президент Путін мав би відповісти обнадійливо».

Мої спостереження підказують, що заява про повернення Росії до Великої сімки виросла не на порожньому місці, а стала елементом нової стратегії щодо Донбасу. Зеленський зустрічався з Макроном і, схоже, у результаті їхньої «теплої» зустрічі міг з’явитися новий трек неформальних переговорів. Таким чином, Макрон має виконати роль довірливого посередника, який скоординує процес нових домовленостей. З інформації, яка просочилася до медіа, можна зрозуміти, що пропонує Україна — згоду на повернення Росії до G7. Але незрозумілим залишається, що українська влада натомість чекає від Росії, і головне, які можуть бути запропоновані гарантії того, що домовленості будуть виконані.

Такий розклад міг би пояснити також відсутність реакції з боку Міністерства закордонних справ та Офісу президента на заяви Трампа.

У цьому контексті варто пригадати, що Росії призупинили членство в G8 не за Донбас, а за анексію Криму. І тоді постає питання, чи готова Україна поступитися частиною «кримських» санкцій міжнародної громадськості в обмін на вирішення Донбасу. І якщо так, то як будемо боротися за Крим? І як це вплине на режим інших санкцій, які так печуть деяким європейським країнам. Постає ще багато питань.

Звісно, я можу помилятися. Чекаємо реакції влади.

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9826,92 грн./литр
А-95+24,1 грн./литр
А-9522,77 грн./литр
А-9221,67 грн./литр
ДТ21,98 грн./литр
LPG11,55 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости