Calendar Icon

Скільки коштує відвідати всі країни світу

04.10.2019 15:11 (Обновлено 04.10.2019 в 15:15)
Ганна Бурлака, «ТСН»

Перед тими, хто багато подорожує та побували не у першому десятку країн, часто постає запитання, чи не відвідати всі країни світу та скільки це може коштувати.

Приємно помріяти, що колись ти відзначишся у кожному куточку світу, зробиш пару навколосвітніх подорожей та об'їздиш кожну державу. Тоді починаєш активніше роздивлятися мапу, рахувати вже відвідані країни та міста, і дізнаватися, а скільки їх, цих держав, всього на планеті.

Скільки всього у світі країн, щоб їх відвідати?

Якщо ви задумалися, скільки у світі країн, то абсолютною базою для всіх підрахунків є країни списку ООН — 193 незалежні держави, визнані світовою спільнотою. Якщо мандрівники стверджують, що побували у всіх країнах світу, це означає, що було відвідано саме 193 держави. Також є кілька країн, які не входять до список ООН, але вони визнані незалежними або мають статус спостерігача: Ватикан, Палестина, Косово та Тайвань (Республіка Китай).

А ще є невизнані та заморські території: наприклад, Західна Сахара, заморські території країн Нідерланди, Франція, Велика Британія, США та ін. — острови Аруба чи Гваделупа, Британські Віргінські о-ви чи Пуерто-Рико. Разом все це складає список ООН+, куди входять понад 250 територій та країн.

Що потрібно, щоб відвідати всі країни світу?

Планування — номер один у всіх подорожах. Чим раніше купив авіаквиток, тим дешевше він коштує. Те ж правило стосується й бронювання житла та оренди авто, якщо воно потрібно. Логістика, продумана наперед, економить сотні доларів на подорожі.

Відвідувати віддалений регіон за одну тривалу подорож: якщо летіти на далекі континенти, краще запланувати там довше часу, щоб побачити якнайбільше — перельоти до Південної Америки, Африки чи Океанії досить дорогі, тому варто їхати туди на довше, щоб за один раз об'їхати кілька країн чи островів.

Працювати та заробляти: не варто думати, що на мандрівників гроші сиплються з неба і що все легко дається. Подорожувати можна з абсолютно різним бюджетом. Але для того, аби подорожувати часто та багато, відвідувати Африку, США чи Австралію потрібно працювати не менше, ніж подорожуєш, щоб мати змогу оплатити собі всі ці перельоти, візи та проживання.

Travel-тренди 2019 року

Розставляти чіткі пріоритети, на що витрачати кошти: абсолютно кожен мій співрозмовник, а всі вони різного віку та різної професії, сказали в інтерв'ю, що саме визначення пріоритетів допомагає їм подорожувати багато. Судіть самі: дорогий телефон чи подорож? Вони обирають подорож. Дорогий годинник чи подорож? Вони обирають подорож. Купити машину чи відвідати кілька країн Африки? Вони обирають Африку.

Починати подорожувати якомога раніше: я тричі їздила за різними програмами обміну, навчання та стажування за кордоном — на 1,5 місяці до Сербії, на рік до Бельгії та тиждень до Швеції.

Обирайте професію чи роботу, яка передбачає відрядження: торгові агенти, які працюють на експорт, програмісти, турагенти, урбаністи, письменники, музиканти, танцюристи, спортсмени — всі вони доволі часто їздять у відрядження або на стажування за кордон. А якщо з роботою не складається, то існує багато волонтерських програм.

Скільки коштує відвідати всі країни світу?

Зі свого досвіду скажу, що за свої 10 років мандрів від 2008 року мені вдавалося подорожувати Європою і коли я заробляла 300$ на місяць (наприклад, коли після університету почала працювати). Я вже для себе давно вивела формулу: якщо заробляти від 1000$+ на місць, то можна спокійно подорожувати в будь-яку точку світу, але до таких країн, як Австралія, Нова Зеландія, Бразилія, США, Намібія однієї тисячі доларів не буде достатньо, кажу з власного досвіду, і треба відкладати перед поїздкою або працювати ще більше.

Загалом підхід повинен бути такий: постійно збільшувати свій дохід. Сьогодні Європою можна їздити практично з будь-яким бюджетом завдяки лоукостам, хостелам, дисконтним автобусам та іншим економним можливостям. Але варто починати виїжджати далі за європейський континент, паралельно підвищуючи свій заробіток. Не можливо поїхати на 300$ в Кенію чи США. Тому варто розвиватися та шукати можливості збільшувати прибуток, щоб подорожувати туди, куди хочеться. Навіть, якщо для цього треба трошки накопичити — емоції та нові враження окупляться сповна.

Я підготувала невеликі змістовні інтерв'ю з Костянтином Симоненком — першим українцем, який відвідав всі країни світу, а також з іншими мандрівниками, які ставлять перед собою таку мету або вже відвідали понад 100 країн — це Костянтин Ліорек, Орест Зуб та Яна Зубкова. Вони розповіли, як об'їздити весь світ і ким потрібно працювати, щоб мати змогу подорожувати так багато.

До речі, мандрівник та блогер Орест Зуб, який на момент публікації цього блогу відвідав 114 країн світу, порахував, що за перших 100 країн витратив 64 000$ за 10 років. Досить солідна сума на перший погляд, але вона була витрачена не за один раз, а поступово протягом багатьох років. Також є низка країн, де Орест пробув доволі довго: 5 місяців — в Індії, 4 місяці — в Мексиці, тривалий час — в Таїланді.

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9828,72 грн./литр
А-95+24,87 грн./литр
А-9523,54 грн./литр
А-9222,39 грн./литр
ДТ22,69 грн./литр
LPG12,07 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости