xcounter
Calendar Icon

Продукти, які восени обов'язково повинні входити в раціон харчування

10.10.2019 16:50
Светлана Фус, «Facebook»

Восени через зміну погоди, зменшення сонячних днів, настання холодів нам часто стає не затишно, падає настрій, ми більше втомлюємося і частіше мерзнемо.

Щоб уникнути тривоги, відволіктися від сумних думок регулярно включайте в свій раціон продукти, що є джерелами речовин, які здатні піднімати настрій, допомагають боротися з осінньою нудьгою.

Отже, на які продукти слід звернути увагу.

В першу чергу це продукти - джерела омега-3 кислот, триптофану, вітамінів групи В, вітаміну Д, цинку, магнію, йоду.

Жирна морська холодноводна риба- форель, лосось, скумбрія, оселедець і сардини важливе джерело омега-3 поліненасичених жирних кислот. Вони підсилюють здатність мозку виробляти серотонін, який бере участь в регуляції настрою. Дефіцит серотоніну призводить до депресії. В осінній час, коли вироблення серотоніну має тенденцію сповільнюватися, продукти, багаті омега-3, допомагають збільшити його виробництво. Вони як високооктанове паливо для нашого мозку. Пам'ятайте про рослинні джерела омега-3 кислот: лляну олію і горіхи, особливо волоські.

Щоб підняти настрій треба вживати в їжу продукти, що містять триптофан, амінокислоту, з якої виробляється серотонін. В додаток до цього триптофан сприяє виробленню мелатоніну. Серотонін покращує настрій і розслабляє, а мелатонін регулює цикли сну. Продукти, що містять багато триптофану - цільнозернові крупи, бобові, пісна курка, індичка, яйця, кисломолочні продукти.

Крім того на наш настрій впливає вітамін D, який виробляється в шкірі під впливом сонячних променів з холестерину. Оскільки сонця вже менше, нам потрібно регулярно вживати вітамін Д з їжею. Продукти з високим вмістом вітаміну Д - яєчні жовтки, збагачені молочні продукти, яловича печінка, печінка тріски. Та не забувайте перевірити рівень цього вітаміну в крові. І якщо продуктів харчування для його поповнення мало, потрібно приймати вітамін Д додатково. І пам'ятайте – робіть це після отримання результатів аналізу і за призначенням лікаря.

Доведена нейропротекторна роль та активна участь у синтезі серотоніну вітамінів групи В і мінералів - магнію, цинку, кальцію, селену, йоду. Цільнозерновий хліб, цільні крупи, морепродукти, м'ясо птиці, яйця, насіння гарбуза - хороші джерела цих компонентів.

І, звичайно, гіркий шоколад - відмінний природний антидепресант. Какао і магній, що містяться в шоколаді, сприяють виробленню серотоніну, який покращує настрій. Але пам'ятаємо - це висококалорійний продукт. 25 грамів на добу – оптимальна кількість чорного шоколаду для дорослої людини.

Будьте здорові, стежте за своїм харчуванням! І гарного вам настрою!

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини