Теракт у Голосіївському районі: патрульним оголошено підозру за службову недбалість

20.04.2026 в 21:24 | Костянтин Голубцов, джерело: «Facenews»

Двом співробітникам патрульної поліції Києва офіційно оголосили підозру через їхні дії під час кривавого терористичного акту в Голосіївському районі, що стався 18 квітня 2026 року. Правоохоронців звинувачують у неналежному виконанні обов'язків, що призвело до людських жертв.

Деталі інциденту та бездіяльність поліції

За даними слідства, екіпаж патрульних першим прибув на виклик про стрілянину. На місці події поліцейські виявили поранених — чоловіка, жінку та дитину, які потребували термінової допомоги. Попри наявність табельної вогнепальної зброї та законних підстав для її застосування, патрульні фактично залишили місце події.

Читайте також: Зброя як «вогнегасник»: чи мають українці право на самозахист, коли поліція тікає?

Генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив, що через таку бездіяльність озброєний зловмисник зміг безперешкодно продовжити рух вулицею та відкривати вогонь по перехожих. Саме в цей проміжок часу, з 16:35 до 18:00, кількість жертв стрімко зросла.

Станом на 20 квітня кількість загиблих внаслідок теракту збільшилася до семи осіб — у лікарні від отриманих поранень помер ще один чоловік.

Правові наслідки для правоохоронців

Державне бюро розслідувань інкримінує патрульним службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 367 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

Наразі слідчі подали клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Відомо, що патрульних не затримували, судове засідання щодо обрання запобіжного заходу призначено на 21 квітня.

Хронологія теракту в Києві

Трагедія розпочалася 18 квітня, коли 58-річний Дмитро Васильченков, уродженець Москви з українським громадянством, підпалив власну квартиру та почав хаотичну стрілянину по людях у Голосіївському районі. Згодом нападник забарикадувався в одному з супермаркетів, взявши заручників.

Спецоперація із залученням підрозділу КОРД тривала понад годину. Оскільки переговори не дали результату, силовики провели штурм, під час якого терориста було ліквідовано. Загалом внаслідок нападу постраждали понад 15 осіб, серед яких чотиримісячне немовля.

Справа перебуває під особистим контролем президента України Володимира Зеленського. Слідство розглядає кілька версій мотивів злочину, зокрема перевіряються зв’язки нападника та його психологічний стан.

Читайте також: Ліквідація терориста в Києві: деталі спецоперації КОРДу в Голосіївському районі
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Двокомпонентна епоксидна фарба для бетону EpoxyBeton Kompozit: інструкція, адгезія та сфера застосування
«Ми стоїмо біля підніжжя сингулярності»: сенсаційна заява Нобелівського лауреата Деміса Хасабіса у Стенфорді
Китай нарощує ядерний арсенал проти США, обмінюється депортаціями журналістів та блокує витік ШІ-технологій
Елітна нерухомість на мамі та «бідна» дружина-стоматолог: BIHUS.Info викрили статки нового очільника київського БЕБ Романа Лисаковського
Як зберегти бюджет в умовах інфляції: дієві поради фінансового аналітика
Привид хаосу та неминучий розпад РФ: Ліга вільних націй готує програму незалежності регіонів від Москви
Сльози мародерів та обвал ринку нерухомості: як війна добиває економіку РФ і Криму
Третій удар «Орешником» по Україні: плацебо Кремля та підготовка ЗСУ до перелому у війні
Все видео

Лента новостей

Українська балістика вже влітку полетить до Москви, - Штілерман
🕑 9 годин 5 хвилин тому
Чи реально завершити війну до зими та що стоїть за новими скандалами: аналіз Борислава Берези
🕑 12 годин 43 хвилини тому
"Недарма панікерів-скупщиків розстрілювали": у Криму обмежили продаж цукру, солі, олії та круп (відео)
🕑 12 годин 51 хвилину тому
Успіх у точних науках: китайські школярі домінують на світових математичних олімпіадах
🕑 13 годин 33 хвилини тому
ДБР запустило швидкий механізм повернення військових із СЗЧ та дезертирства
🕑 13 годин 37 хвилин тому
Судитимуть директора компанії, яка після повномасштабного вторгнення працювала в інтересах РФ
🕑 13 годин 44 хвилини тому
«Кронштадт 2.0»: українські сили провели успішну спецоперацію на Ленінградщині
🕑 13 годин 45 хвилин тому
39 порушень ПДР: керівник баптистської громади, який вбив у Києві 4 людей, часто літав на дорогах (відео)
🕑 13 годин 46 хвилин тому
Сьогодні річниця масштабного теракту — 6 червня в 2023 року окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС (відео)
🕑 15 годин 3 хвилини тому
"Я в а*ує, ми атсюда с*обиваєм!", - відео росіян з Великої Іжори, де палає склад з торпедами Балтійського флоту
🕑 15 годин 26 хвилин тому
На фронті ударом дрону поранено голову ВО "Свобода" Олега Тягнибока: що відомо про його стан (фото)
🕑 16 годин 35 хвилин тому
По Росії просто зараз масована атака другої хвилі: вже 400 дронів летять до Москви та Санкт-Петербург​а
🕑 16 годин 58 хвилин тому
Американські пластичні хірурги повертають надію українським військовим з травмами обличчя
🕑 17 годин 56 хвилин тому
Історичний тріумф: 15-річна українка Анастасія Гнатишин сенсаційно стала чемпіонкою Європи з шахів
🕑 19 годин 19 хвилин тому
75-й обмін полоненими, знищення суден окупантів та бої на ключових напрямках: аналіз ситуації на фронті
🕑 20 годин 57 хвилин тому
Все новости