У Києві затримали 18-річного шахрая, який ошукав військових на 600 тисяч гривень

10.06.2026 в 23:52 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Поліція Києва затримала 18-річного юнака, який упродовж восьми місяців продавав українським військовослужбовцям неіснуючі автомобілі. Підозрюваний пропонував захисникам дефіцитний транспорт з-за кордону, отримував передплату та зникав. Загальна сума завданих збитків становить майже 600 тисяч гривень, за що фігуранту загрожує ув'язнення.

Правоохоронні органи викрили незаконну схему після звернень постраждалих бійців, які намагалися придбати автомобілі для виконання бойових завдань. Затримання підозрюваного відбулося безпосередньо у столиці, де він координував свою діяльність та розпоряджався отриманими злочинним шляхом фінансами.

Схема обману: фейкові оголошення та фіктивні документи

Зловмисник розробив детальний план дій, який дозволяв тривалий час уникати викриття та залучати значні суми коштів. Хлопець створював і публікував на популярних інтернет-майданчиках оголошення про продаж вживаних позашляховиків, пікапів та мікроавтобусів. Для більшої переконливості він використовував фотографії реальних транспортних засобів у захисному військовому забарвленні, які нібито перебували на території європейських країн.

Під час особистого листування чи телефонних розмов фігурант запевняв потенційних покупців у готовності оперативно доставити техніку безпосередньо до зони бойових дій. Головною умовою успішного виконання замовлення була обов'язкова передплата, яку покупці мали перераховувати на надані ним банківські реквізити. Для розрахунків шахрай використовував картки сторонніх осіб, щоб ускладнити відстеження грошових потоків.

Щоб розвіяти будь-які сумніви покупців, підозрюваний надсилав замовникам копії фіктивних документів на автомобілі. Ці папери створювали видимість офіційного процесу оформлення транзиту через державний кордон. Однак, щойно гроші опинялися на банківському рахунку, юнак припиняв виходити на зв'язок, блокував номери телефонів та акаунти потерпілих у соціальних мережах.

Масштаби збитків та правові наслідки

За вісім місяців активної діяльності зловмисник зміг ошукати велику кількість військовослужбовців. Загальна сума підтверджених збитків наразі перевищує 590 тисяч гривень. Поліція продовжує збір доказів для встановлення точного кола осіб, які постраждали від дій київського афериста, оскільки реальна кількість ошуканих бійців може виявитися значно більшою.

Дії підозрюваного кваліфіковано як шахрайство, вчинене у великих розмірах. Відповідно до Кримінального кодексу України, вчинення подібних злочинів в умовах воєнного стану передбачає суворе покарання. Наразі вирішується питання про обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує реальний термін ув'язнення з конфіскацією майна.

Суспільна небезпека шахрайства під час війни

Даний інцидент є яскравим прикладом цинічного використання воєнних потреб для особистого збагачення. Попит на пікапи та повнопривідні автомобілі серед підрозділів Збройних сил України залишається критично високим з перших днів повномасштабного вторгнення. Цим дефіцитом дедалі частіше користуються кримінальні елементи, створюючи додаткові труднощі для волонтерів та військових постачальників.

Злочини проти військових мають особливу суспільну небезпеку, оскільки вони безпосередньо впливають на боєздатність підрозділів на передовій. Втрата коштів, які часто збираються зусиллями родичів, друзів або небайдужих громадян, призводить до затримки в забезпеченні бійців необхідною технікою, що ставить під загрозу життя особового складу.

Рекомендації щодо безпечного придбання техніки

Правоохоронці наполегливо закликають громадян та військових дотримуватися базових правил безпеки при здійсненні великих фінансових транзакцій в інтернеті. Фахівці радять залучати до процесу закупівлі перевірені благодійні фонди або офіційні волонтерські об'єднання, які мають досвід та налагоджені логістичні ланцюжки транспортування автомобілів з-за кордону.

Перспективи розслідування

Джерело: Facebook

Судовий розгляд цієї справи матиме прецедентне значення та продемонструє готовність держави жорстко реагувати на спроби наживи на потребах армії. Слідчі дії тривають під процесуальним керівництвом прокуратури, яка контролює кожен етап збору доказової бази для забезпечення невідворотності покарання.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

За лаштунками «російського Давосу»: чому бізнес та економісти РФ готуються до колапсу
Війна повертається додому: як глибокі удари ЗСУ руйнують оборонний сектор та логістику РФ
Дніпро: Тисячоліття Судноплавства – Від Порогів до Сучасних Викликів
Польща на роздоріжжі: як процвітання породжує радикалізм та загрожує Україні
Від фінансової біржі імперії до культурного центру: як Контрактові ярмарки сформували сучасний Київ
Від чавуноливарні до оборонного щита: Історія Київського заводу "Артем"
Відкриття Нових Видів: Від Розумних Білух до Крихітних Слимаків та Гнізда на Ford
Смертельна омана лісу: Найотруйніші гриби України
Все видео

Лента новостей

Візит комісарки ЄС до Києва: Україні виділять 2,8 мільярда євро за успішні реформи
🕑 2 години 34 хвилини тому
Удар по Чонгарському мосту: супутникові знімки зафіксували пошкодження та нову понтонну переправу
🕑 2 години 37 хвилин тому
Делегація ЄС в Україні оголосила набір на оплачуване стажування у сфері будівництва та енергоефективності
🕑 2 години 40 хвилин тому
Суд у Києві покарав посадовицю «Укрнафти» за напад собаки на дитину
🕑 2 години 41 хвилину тому
Вищий антикорупційний суд завершує прийом робіт на щорічний науковий конкурс
🕑 2 години 41 хвилину тому
У Києві затримали 18-річного шахрая, який ошукав військових на 600 тисяч гривень
🕑 2 години 42 хвилини тому
Німецькі технології для стійкості: як когенераційні установки рятують критичну інфраструктуру українських міст
🕑 2 години 43 хвилини тому
Родичі керівництва ВККС та сумнівні кандидати претендують на посади в апеляційному суді
🕑 2 години 44 хвилини тому
Сумнівні кандидати та атака ботів: аналіз виборів до Громадської ради НАБУ
🕑 2 години 44 хвилини тому
Апеляційний суд заблокував скандальне рішення про забудову рекреаційних зон у Миколаєві
🕑 2 години 45 хвилин тому
Екологічні збитки України від війни перевищили 85 мільярдів євро
🕑 2 години 46 хвилин тому
ООН посмертно нагородила українського рятувальника Сергія Приходька медаллю за виняткову мужність
🕑 2 години 47 хвилин тому
«Плівки Міндіча»: як фігуранти корупційної схеми в «Енергоатомі» шукали підтримки нардепа
🕑 2 години 48 хвилин тому
Новонароджене карликове бегемотиня у Берліні назвали Булочкою на тлі загрози вимирання виду
🕑 2 години 49 хвилин тому
В Одесі судитимуть лікаря-організатора схеми з фіктивної інвалідності для ухилянтів
🕑 4 години 53 хвилини тому
Все новости