Украина за год продала гособлигаций на 382 млрд

26.01.2021 в 01:11 | Наталья Ткачук, джерело: «Facenews»

За 2020 год Минфин продал гособлигаций на 382 миллиарда гривен, передает FaceNews.ua.

Как сообщает пресс-служба ведомств, 251,6 млрд грн было привлечено за счет размещения гривневых ОВГЗ. Эквивалент 130,8 млрд грн Минфин привлек, разместив ОВГЗ номинированные в иностранной валюте на сумму 3,8 млрд долларов и 0,8 млрд евро.

На первичном рынке наибольший объем ОВГЗ приобрел ПриватБанк, а на вторичном - Ситибанк.

На данный момент украинские банки владеют 52% украинских гособлигаций. При этом портфель ОВГЗ в собственности банков вырос на 54% - с 337 млрд грн до 519 млрд гривен. Доля НБУ в общем портфеле ОВГЗ уменьшилась с 40,7% в 2019 году до 32,5% по результатам 2020 года.

Юридические лица увеличили свою долю более чем в два раза. Количество облигаций в их собственности выросла с 26 млрд грн до 58 млрд грн (доля в общем портфеле составила 5,8%).

За год облигации в собственности физических лиц выросли на почти 14% - с 9,7 млрд грн до 11,1 млрд гривен.

Портфель ОВГЗ в собственности нерезидентов уменьшился с примерно 117 млрд грн до 85 млрд грн (8,5% от общего объема ОВГЗ в обращении). В то же время, за первые три недели 2021 года количество ОВГЗ в собственности нерезидентов выросло до 90,9 млрд гривен.

Читайте также: В "Укравтодоре" назвали ключевые цифры 2020 года
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Розслідувачі УП заявили, що Єрмак після відставки зберіг вплив і може керувати «бек-офісом» Президента
Інвестор звинуватив Kernel у «недружніх» діях проти міноритаріїв і заявив про позови в Люксембурзі
«Хрещений батько на “удальонці”»: УП оприлюднила розслідування про пересування й контакти Андрія Єрмака
Утеплення будинків на Дарниці за 250 млн грн: журналісти заявляють про можливі переплати і незавершені роботи
SpaceX заблокувала використання Starlink російськими військами: Україна повертає технологічну перевагу
Файли Епштейна спровокували політичну кризу на Заході: суспільство вимагає повного розкриття імен і відповідальності
У Міністерстві оборони виявили ризик масштабного дефіциту дронів через провалені закупівлі попереднього керівництва
Після призначення Кирила Буданова в Офісі президента змінився стиль роботи — Железняк
Все видео

Лента новостей

ЄС готує для України унікальний формат вступу
🕑 8 годин 53 хвилини тому
ФСБ заявила про "польський слід" в замаху на генерала Алексєєва, але вийшла сама на себе
🕑 10 годин 8 хвилин тому
Продаж 460 га землі на полонині Боржава компаніям, повʼязаним із Льовочкіним, скасовано, – АРМА
🕑 10 годин 39 хвилин тому
На Троєщині повністю відновили теплопостачання після обстрілів
🕑 11 годин 8 хвилин тому
Тривають останні бої за Покровськ та Мирноград, - DeepState
🕑 11 годин 20 хвилин тому
Нардепа Гунька посадили на 4 роки за корупцію
🕑 13 годин 11 хвилин тому
Ексрегіонал Єфремов отримав паспорт РФ та живе в апартаментах у Москві за $4 млн, - "Схеми"
🕑 14 годин 3 хвилини тому
ЗСУ знищили 6 тисяч російських FPV одним ударом: подробиці від Генштабу
🕑 15 годин 14 хвилин тому
Наталка Діденко: найближча ніч в Україні завершить період лютих морозів
🕑 19 годин 43 хвилини тому
9 Іскандерів вдарили по аеродрому Василькова: ворог намагається знищити F-16 та Mirage 2000
🕑 вчора
Ніколов: після розслідування УП Єрмака варто називати «головою бек-офісу Зеленського»
🕑 вчора
Апеляцію у справі вбивства 16-річного Максима Матерухіна на київському фунікулері розглянуть 9 лютого
🕑 вчора
Замах на генерала ГРУ Алексєєва: РФ знайшла "український слід", а The Washington Post знає замовників
🕑 вчора
На Бєлгород насуваються морози -20°C: 3 дні без опалення, але місцевих почали евакуювати
🕑 вчора
До Буковеля дістався блекаут: димить біля підйомників, а коли зупиняються - лижники йдуть нагору (відео)
🕑 вчора
Все новости