У Європі придумали, куди використати гроші, що залишилися після Covid-19

05.06.2025 в 14:27 | Ольга Чернявська, джерело: «Facenews»

Європейська комісія хоче використати невитрачені кошти, виділені на боротьбу з Covid-19, для стимулювання виробництва в оборонній промисловості та фінансування закупівель зброї для армій країн ЄС. Це стане серйозною зміною в пріоритетах бюджету.

Видання Euractiv пише, що, згідно з повідомленням Комісії, кошти з Фонду відновлення і стійкості ЄС (RRF) "можуть підтримати добровільні національні внески в майбутню Європейську програму оборонної промисловості", також відому як EDIP.

Програма спрямована на те, щоб допомогти європейській оборонній промисловості збільшити виробничі потужності шляхом заохочення спільних військових закупівель з боку кількох країн ЄС. Виробники озброєнь стверджують, що довгострокова фінансова безпека, що забезпечується великими замовленнями, допоможе залучити інвестиції.

Пропозиція ґрунтується на нещодавніх зусиллях деяких країн ЄС щодо використання коштів, виділених на боротьбу з Covid, для інвестицій у безпеку, а не в сталий розвиток або цифровізацію.

Скромний розмір пропонованого бюджету EDIP із самого початку викликав критику з боку урядів і промисловості. Критики вважають програму занадто маленькою, щоб задовольнити потреби в розширенні європейської оборонної промисловості.

Комісія тепер прагне додати принаймні частину з 335 млрд євро, що залишилися, до Фонду відновлення і стійкості, термін дії якого спливає наприкінці 2026 року. RRF було створено 2021 року, щоб допомогти європейським економікам вижити і відновитися після пандемії, і спочатку його сума становила 650 млрд євро у вигляді грантів і позик.

Наразі пропозиція щодо EDIP застрягла в переговорах між країнами-членами ЄС.

Читайте також: У 2020-му ковід знецінив навчання, а з 2022-го окупанти вбивають пам'ять українців: нове дослідження
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Плівки Міндіча: як Банкова та СБУ намагалися врятувати «бек-офіс» від розслідувань НАБУ
Крах російської економіки в глибинці: чому офіційна статистика Росстату є фікцією
Анігіляція «Ахмату» на Сумщині: ГУР розкрило деталі унікальної спецоперації за участю агента-перебіжчика
Сбербанк б’є на сполох: росіяни масово забирають вклади, а нафтопереробка обвалилася до мінімуму
Замороження переговорів з Ліваном та нічні бої в Тегерані: головне з огляду Григорія Тамара
«Мазутний корок» та технологічний параліч: як удари по НПЗ руйнують економіку РФ
Політичний бек-офіс на Грушевського: оприлюднено «плівки Міндіча» про кадрові ігри та «Проєкт 23»
«На Росію ніхто не нападав»: російський пропагандист Боронець у прямому ефірі спростував брехню Путіна
Все видео

Лента новостей

Ізраїль збудував таємну військову базу в іракській пустелі
🕑 позавчора
Від колонії до війська: скільки жінок-ув’язнених мобілізувалися до лав ЗСУ
🕑 позавчора
У Туреччині презентували український комплекс для евакуації поранених під вогнем (фото)
🕑 позавчора
Путін намагається зірвати рекордний обмін полоненими, - джерела
🕑 позавчора
В Іспанії оголошено карантин через хантавірус
🕑 позавчора
У ВООЗ запевнили мешканців Канарських островів, що хантавірус - це не черговий COVID
🕑 позавчора
Приставив до шиї ніж: у Львові чоловік побачив військових ТЦК і взяв в заручниці 13-річну дівчинку (фото)
🕑 позавчора
Людина, яка не відвела погляд: 10 травня — день народження Мацієвського, вбитого за слова "Слава Україні!" (відео)
🕑 позавчора
У Харкові під час перемир'я дрон влучив у 9-поверхівку (фото, відео)
🕑 позавчора
Біля Чорнобиля поширилася масштабна пожежа, найскладніша ситуація на березі Прип’яті
🕑 3 дні тому
Парадом у Москві керував авдіївський м’ясник Мордвічев, який знищував Маріуполь (фото)
🕑 3 дні тому
Вдруге за два дні: у Каспійську пролунали вітальні салюти в районі порту, є ураження (відео)
🕑 3 дні тому
РФ з дронів скидає листівки воїнам ЗСУ і закликає здатись у пам’ять про дідів, ми їх запросили до Кобзона (відео)
🕑 3 дні тому
По Червоній площі промарширували вбивці та мародери, військові КНДР, а в Читі - жінки окупантів "СВО" (відео)
🕑 3 дні тому
На Чернігівщині дрон вбив батька та сина (фото)
🕑 3 дні тому
Все новости