Галерею «Las Rąk» у Варшаві атакували після антиукраїнського маршу: мова ненависті переросла у насильство

10.07.2026 в 08:46 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Невелика галерея рукотвору «Las Rąk» у Варшаві стала об'єктом хвилі погроз, онлайн-атак та фізичного нападу після антиукраїнського маршу. Заклад, який надає допомогу українським і білоруським біженцям, бездомним та особам у складних життєвих обставинах, зазнав нападу. Власниця галереї, яка просить не називати її імені через побоювання за власне життя, заявила, що цей інцидент демонструє, як швидко мова ненависті може перерости у справжнє насильство.

За повідомленнями, інцидент стався невдовзі після антиукраїнського маршу у столиці Польщі. Незважаючи на те, що галерея «Las Rąk» займається благодійною діяльністю, підтримуючи найбільш вразливі групи населення, вона зіткнулася з агресією. Погрози, атаки в інтернеті та фізичний напад на приміщення галереї викликали серйозне занепокоєння щодо безпеки як для персоналу, так і для відвідувачів, особливо для українських та білоруських біженців, які отримують там допомогу.

Читайте також: Зеленський відмовився від переговорів у Москві, Туреччина підтримала Україну, а Казахстан обмежив в'їзд для росіян

Наслідки після маршу

Інцидент з галереєю «Las Rąk» є яскравим прикладом того, як риторика ненависті може мати реальні, небезпечні наслідки. За словами власниці, яка висловила страх за своє життя, ситуація вимагає обережності. Ця подія підкреслює вразливість громадських ініціатив, які надають підтримку біженцям та іншим нужденним, перед обличчям зростання ксенофобії та нетерпимості.

Як зазначається, галерея, що допомагає не лише українцям, але й білорусам, бездомним та малозабезпеченим, стала мішенню. Це свідчить про те, що агресія була спрямована не проти конкретної національності, а проти самої ідеї допомоги та підтримки, яка може бути асоційована з біженцями чи іншими вразливими групами. Така агресія створює небезпечний прецедент для інших подібних закладів та ініціатив.

Поширення мови ненависті

Випадок у Варшаві привертає увагу до проблеми мови ненависті, яка, за даними численних досліджень, часто передує фізичному насильству. Слова, спрямовані на розпалювання ворожнечі, можуть демонізувати певні групи людей, створюючи сприятливе середовище для агресії. Галерея «Las Rąk» стала жертвою цього явища, що ставить під загрозу не тільки її діяльність, а й безпеку тих, хто шукає в ній прихистку та допомоги.

Джерело: Facebook

Ситуація навколо «Las Rąk» висвітлює, як швидко онлайн-загрози та розпалювальна риторика можуть призвести до реальних нападів. Це викликає занепокоєння щодо загальної атмосфери толерантності у польському суспільстві, особливо після антиукраїнських маршів. Відсутність чіткої позиції та реагування на подібні інциденти може сприяти подальшій ескалації насильства.

Читайте також: Громадянина РФ засудили в Польщі за шпигунство на користь ФСБ
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Майбутнє медицини: Штучний інтелект, довголіття та нові тренди здоров'я
Україну "покарали" відкриттям одного кластеру ЄС: чому гальмується євроінтеграція
Снайпери «пляжники»: як стріляти з Remington 700 у незручних умовах
Під постійним вогнем: Мобільні групи 28-ї бригади захищають Дружківку від КАБів та дронів
Тиск на медіа: обшуки у власника "Бабеля" та судова заборона на розслідування про брата директора ДБР
Україна диктує сценарій війни: удари по Росії та брак рішень у Кремлі
Розслідування щодо ДБР: конфлікт інтересів, корупційні схеми та судові блоки
Безпілотники та роботи: як українські військові здобувають перевагу над агресором
Все видео

Лента новостей

Кремль готує ескалацію: Чому Путін відмовляється від миру та грає на руку Трампу
🕑 6 хвилин тому
Російський олігарх Мельниченко закликає Захід уникнути «крайнощів» у війні та запропонувати Росії «імунітет»
🕑 16 хвилин тому
Чи готується Путін до більшої війни: аналіз експертів
🕑 21 хвилину тому
Українська компанія розробляє власний турбореактивний двигун для крилатих ракет
🕑 29 хвилин тому
Втрати ворога перевищили 1,4 мільйона осіб: оновлені дані Генштабу ЗСУ
🕑 32 хвилини тому
Саміт НАТО: 70 мільярдів євро допомоги, ліцензія на "Петріоти" та нова роль України
🕑 35 хвилин тому
Російський медик «Коновал» катував українських полонених у колонії на Володимирщині
🕑 37 хвилин тому
Volkswagen готує масштабні скорочення: 100 тисяч робочих місць під загрозою
🕑 46 хвилин тому
Рада Безпеки ООН обговорює масовані удари Росії по Україні: наслідки та заклики до миру
🕑 52 хвилини тому
Співпраця Росії та Китаю: глибше, ніж очікувалося, із ризиками для безпеки Європи
🕑 56 хвилин тому
Американський прапор: 250 років символу свободи, єдності та надії
🕑 1 годину 6 хвилин тому
Ukrainian Freedom Orchestra розпочинає п'яте міжнародне турне Європою та США
🕑 1 годину 9 хвилин тому
ЦПК спростовує заяви ДБР щодо блокування розслідування про нерухомість брата Сухачова
🕑 1 годину 13 хвилин тому
Німеччина посилила ППО України дронами-перехоплювачами та спецтранспортом
🕑 1 годину 13 хвилин тому
Суд в Ужгороді засудив колаборантку до 15 років ув'язнення
🕑 1 годину 13 хвилин тому
Все новости