Військово-морські сили Сполучених Штатів Америки розглядають можливості створення нових автономних безпілотних літальних апаратів для експлуатації з авіаносців. Це рішення зумовлене успіхом програми палубного безпілотного заправника MQ-25A Stingray, яка продемонструвала потенціал таких систем.
Багатоцільові платформи для різноманітних завдань
Флот США вивчає перспективи розробки як спеціалізованих, так і багатоцільових модульних платформ. Ці безпілотники мають бути здатні виконувати широкий спектр завдань, включаючи удари по наземних та морських цілях, протичовнову оборону, боротьбу з авіацією противника, ведення розвідки та радіоелектронної боротьби, а також доставку вантажів і дозаправку інших літаків у повітрі.
Однією з ключових вимог до нових апаратів є здатність вражати цілі на відстані щонайменше 1850 кілометрів від авіаносця без необхідності дозаправки. Крім того, безпілотники повинні бути повністю сумісні з існуючими палубними системами запуску та посадки. Вони мають самостійно переміщуватися по палубі, виконувати польоти в зоні відповідальності авіаносної групи, мати можливість змінювати бойове завдання вже після зльоту, а також ухилятися від загроз та автоматично приймати паливо в повітрі.
Вертикальний зліт та гнучкість застосування
Особливу увагу ВМС США приділяють розробці апаратів з вертикальним злетом та посадкою. Такі безпілотники зможуть працювати не лише з авіаносців, але й з інших типів кораблів. Це дозволить більш гнучко розподіляти розвідувальні та ударні можливості по всій корабельній групові, підвищуючи загальну ефективність операцій.