Злита в мережу аудіозапис прослушки розмови заступниці керівника Офісу Президента України Ірини Мудрої та столичного забудовника Максима Микитася вказує на їхній конфлікт. Причиною стала нездатність Мудрої вирішити у травні цього року питання щодо рейдерського захоплення кількох будинків у центрі Києва вартістю сотні мільйонів гривень. За наявними даними, ця прослушка може стати основою для розслідування Національним антикорупційним бюро (НАБУ).
За інформацією автора допису Юрія Ніколова, розмова свідчить про близькі стосунки між Іриною Мудрою та Максимом Микитасем. Автор припускає, що Мудра мала б задекларувати Микитася як особу, з якою спільно проживає, хоча в її декларації вказаний інший чоловік. Цю версію підсилює факт, що детективи НАБУ під час обшуку в помешканні Мудрої вранці того дня зустріли саме Микитася.
Конфлікт і можливі наслідки для Офісу Президента
Ця ситуація викликає питання щодо ролі в.о. міністра юстиції Людмили Сугак, яку, на думку автора, могли залучити до запису розмови для НАБУ. Проте, зазначається, що прослушка відбувалася не вдома у Сугак, а у Мудрої та Микитася. Автор підкреслює, що конфлікт між високопосадовцями та бізнесменом є очевидним. Він припускає, що президент Володимир Зеленський, призначаючи людей на посади, міг не передбачити такого розвитку подій, і якби не НАБУ, ситуація могла б залишатися незмінною.
Новий сюжетний поворот у справі, яку, ймовірно, не планував Зеленський, може призвести до витоку інформації. Кількість підозрюваних у справах, пов'язаних з "Мідасом", зростає, і, за словами автора, вже є один викривач. Зважаючи на тенденцію до угод зі слідством у НАБУ, автор прогнозує, що «омерта» (мовчазна угода) може бути порушена. Це поставить під сумнів роль Володимира Зеленського у таких схемах.
Можливі наративи для захисту
У контексті цих подій, автор аналізує можливі спроби захисту з боку осіб, пов'язаних з президентською адміністрацією. Зазначається, що вони можуть намагатися представити ситуацію як «проіски американських набуінів для розкачування президента на здєлку з Путіним». Також можуть лунати звинувачення у зраді та заклики до обмеження свобод під час війни, як це натякає стиль коментарів, наведених у дописі.
Автор підсумовує, що усіх цих проблем можна було б уникнути, якби посадовці та бізнесмени не займалися корупцією. Простота цього рішення, на його думку, очевидна.