Чому Україні варто розвивати власну промисловість і поступово позбутися залежності від МВФ

18.08.2025 в 09:23 | Віктор Галасюк, «Facenews»

Україна має зробити ставку на розвиток власної промисловості та індустріалізацію, а не на залежність від кредитів Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це у своєму відеоблозі заявив економіст та колишній народний депутат Віктор Галасюк. Він наголошує: кредити — лише тимчасовий «рятівний круг», тоді як майбутнє держави визначається інвестиціями у виробництво та розвиток національної економіки.

Чому МВФ — не панацея

На думку Галасюка, МВФ не є благодійною організацією. Його умови часто суперечать інтересам України. Він нагадав, що Фонд виступав проти низки ключових законів, які забезпечили мільярдні інвестиції в українську промисловість: створення індустріальних парків, експортно-кредитного агентства тощо. Попри заперечення МВФ, ці закони почали діяти й уже принесли державі нові заводи, робочі місця та додаткові податки.

«Якби ми тоді слухали поради МВФ, цих законів просто не існувало б, а Україна втратила б можливість посилити свою економіку», — наголосив Галасюк.

Приклади з інших країн

Економіст навів приклади Польщі, Туреччини та Південної Кореї, які після повернення кредитів відмовилися від співпраці з МВФ. Це дозволило їм проводити власну економічну політику без зовнішнього диктату і досягати стрімкого розвитку.

Для України, вважає Галасюк, цей шлях теж має стати стратегічною метою після завершення війни.

Інвестиції замість кредитів

Основним маркером успіху економіки, за словами експерта, є не кредити чи гранти, а інвестиції. Він підтримав законопроєкт Дмитра Киселевського, який передбачає податкові стимули для інвесторів:

Ці пільги поширюються на податок на прибуток, мито та ПДВ на обладнання, земельний податок тощо. Закон орієнтований на реальні інвестиції у виробничі потужності та модернізацію підприємств.

Власна система координат

Галасюк закликав українців не орієнтуватися на оцінку зовнішніх кредиторів чи «неоліберальних радників», а слухати українських виробників та підприємців. «Єдиний правильний вектор розвитку України — це сучасна реіндустріалізація, розвиток переробної промисловості. Лише будучи виробником, ми зможемо мати сильну економіку та суверенну державу», — підкреслив економіст.

Висновки

Співпраця з МВФ сьогодні може бути вимушеним кроком, проте в майбутньому Україні слід будувати власну модель економічної незалежності. Ставка на індустріалізацію та залучення інвестицій здатна забезпечити робочі місця, розвиток міст і стабільні бюджети — від місцевих до державного.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Плівки Міндіча: як Банкова та СБУ намагалися врятувати «бек-офіс» від розслідувань НАБУ
Крах російської економіки в глибинці: чому офіційна статистика Росстату є фікцією
Анігіляція «Ахмату» на Сумщині: ГУР розкрило деталі унікальної спецоперації за участю агента-перебіжчика
Сбербанк б’є на сполох: росіяни масово забирають вклади, а нафтопереробка обвалилася до мінімуму
Замороження переговорів з Ліваном та нічні бої в Тегерані: головне з огляду Григорія Тамара
«Мазутний корок» та технологічний параліч: як удари по НПЗ руйнують економіку РФ
Політичний бек-офіс на Грушевського: оприлюднено «плівки Міндіча» про кадрові ігри та «Проєкт 23»
«На Росію ніхто не нападав»: російський пропагандист Боронець у прямому ефірі спростував брехню Путіна
Все видео

Лента новостей

Ізраїль збудував таємну військову базу в іракській пустелі
🕑 12 годин 45 хвилин тому
Від колонії до війська: скільки жінок-ув’язнених мобілізувалися до лав ЗСУ
🕑 14 годин 45 хвилин тому
У Туреччині презентували український комплекс для евакуації поранених під вогнем (фото)
🕑 16 годин 15 хвилин тому
Путін намагається зірвати рекордний обмін полоненими, - джерела
🕑 17 годин 45 хвилин тому
В Іспанії оголошено карантин через хантавірус
🕑 19 годин 15 хвилин тому
У ВООЗ запевнили мешканців Канарських островів, що хантавірус - це не черговий COVID
🕑 20 годин 45 хвилин тому
Приставив до шиї ніж: у Львові чоловік побачив військових ТЦК і взяв в заручниці 13-річну дівчинку (фото)
🕑 22 години 15 хвилин тому
Людина, яка не відвела погляд: 10 травня — день народження Мацієвського, вбитого за слова "Слава Україні!" (відео)
🕑 23 години 45 хвилин тому
У Харкові під час перемир'я дрон влучив у 9-поверхівку (фото, відео)
🕑 вчора
Біля Чорнобиля поширилася масштабна пожежа, найскладніша ситуація на березі Прип’яті
🕑 вчора
Парадом у Москві керував авдіївський м’ясник Мордвічев, який знищував Маріуполь (фото)
🕑 вчора
Вдруге за два дні: у Каспійську пролунали вітальні салюти в районі порту, є ураження (відео)
🕑 вчора
РФ з дронів скидає листівки воїнам ЗСУ і закликає здатись у пам’ять про дідів, ми їх запросили до Кобзона (відео)
🕑 вчора
По Червоній площі промарширували вбивці та мародери, військові КНДР, а в Читі - жінки окупантів "СВО" (відео)
🕑 вчора
На Чернігівщині дрон вбив батька та сина (фото)
🕑 вчора
Все новости