Честь антикорупціонера

01.04.2016 в 11:30 | Ігор Луценко, джерело: «Facebook»

Спостерігаю, що в інтернеті почалася хвиля критики Віталія Шабуніна, глави громадської організації «Центр протидії корупції». Закидають, що він приховав (!) і не вказав у декларації свою земельну ділянку під Києвом.

Спостерігаю, що в інтернеті почалася хвиля критики Віталія Шабуніна, глави громадської організації «Центр протидії корупції». Закидають, що він приховав (!) і не вказав у декларації свою земельну ділянку під Києвом. Демонструють відеозйомку з коптера, прочерки в декларації тощо.

Це знайомо мені, як нікому, бо свого часу теж пройшов через аналогічне випробування – піар-атаку «за декларацію». Тут головне – зібрати всіх охочих журналістів (на щастя, у нас вистачає прискіпливих, але неупереджених) і відверто пояснювати їм усе, що вони хочуть знати.

Це тим більш необхідно зробити, що Віталія обвинувачують у поданні недостовірної декларації про доходи та спробу приховати свої статки при формуванні Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, яку Шабунін зараз очолює.

Я є членом Комітету ВР з питань протидії та запобігання корупції, тому НАБУ є об’єктом нашої з колегами по Комітету посиленої уваги. Ми політично відповідаємо за дотримання цим органом вимог українського законодавства. Будь-який скандал коло НАБУ – це колосальна загроза для боротьби з корупцією в державі.

У разі, якщо підтвердиться, що декларація про його доходи не відповідає дійсності, то керівник НАБУ Артем Ситник буде зобов’язати виключити з Ради НАБУ не тільки Віталія, але й ще двох представників «Центру протидії корупції». Бо в Положенні про Раду громадського контролю НАБУ, затвердженого Указом Президента України від 15.05.2015 №272/2015, зазначено, що відповідальність за подання недостовірної інформації під час конкурсу з формування складу Ради несе не тільки той, хто балотувався, але й та організація, яка його висунула.

Свого часу для надання пояснень з приводу моєї декларації про доходи я запросив екс-колег на чай до себе додому, де показав майно й документи. Раджу Віталію вчинити так само й публічно пояснити розбіжності між декларацією про доходи, поданої ним до НАБУ, і даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Очевидно, що ті, хто борються з корупцією, мусять демонструвати подвійну відкритість. І ще раз наголошу, що для таких випадків потрібен третейський суд, суд честі – щоб будь-яка публічна особа, будь то політики Луценко чи Шабунін, чи будь-хто інший, мали можливість захистити свою честь та гідність. Ну не українськими судами ж послуговуватись.

Сподіваюсь, Віталій не сприйме мою пораду як першоквітневий жарт.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Брудні таємниці Єрмака: провал переговорів у Москві, викриття Мендель і нові кризи України
Акумуляторні прожектори для майстрів: порівнюємо Scangrip, Metabo, Bosch, Makita, DeWALT, Milwaukee, Einhell
Венесуела: від «земного раю» до країни нафтового прокляття
Віктор Галасюк: навіщо Трампу Венесуела — шість головних причин конфлікту
Михайло Кухар: «Спроба ліквідації ФОПів — це економічна диверсія»
Катастрофа в Індонезії: потонули 440 людей, ще понад 400 зникли безвісти (відео)
Кіноа і «криза веганів»: як суперфуд перетворили на ворога бідних, а потім спростували власний міф
Його люди всюди: що показало розслідування Bihus.Info про обшуки НАБУ, відставку Єрмака і що буде далі
Все видео

Лента новостей

У "Грозному-Сіті" мінус щонайменше 5 поверхів: фото та відео підсмаженого ділового центру
🕑 1 годину 8 хвилин тому
"Деталі нової капітуляції": у США закінчилася зустріч української та американської делегацій
🕑 1 годину 25 хвилин тому
Найвищий Місяць за 17 років: що чекає знаки Зодіаку в суперповню 5 грудня
🕑 12 годин 41 хвилину тому
Європейські лоукостери готуються повернутися на український ринок
🕑 13 годин 41 хвилину тому
Херсонська ТЕЦ зупинила роботу після масованих ударів РФ
🕑 14 годин 41 хвилину тому
Будуть летіти роями: РФ запустила шахеди з 8 локацій менше ніж за годину
🕑 15 годин 32 хвилини тому
Підрозділ ГУР "Примари" знищив російський літак МіГ-29 на аеродромі "Кача" в Криму (відео)
🕑 15 годин 41 хвилину тому
У Львові під час перевірки документів вбили військового ТЦК, він стік кров’ю
🕑 18 годин 23 хвилини тому
Росіяни убили 6-річну дівчинку в Херсоні
🕑 19 годин 41 хвилину тому
Росія створила щонайменше 165 військових таборів з мілітаризації викрадених українських дітей (фото)
🕑 21 годину 41 хвилину тому
Атака "Іскандером" по Кривому Рогу: кількість постраждалих зросла (фото)
🕑 23 години 11 хвилин тому
Окупанти вдарили дронами по Одесі: вже 7 постраждалих, вирувала пожежа (фото)
🕑 23 години 42 хвилини тому
"Лежить і стогне": в Одесі чоловік підірвав три гранати у під'їзді будинку (відео)
🕑 вчора
Українська чемпіонка світу зі стрибків у воду Софія Лискун прийняла громадянство РФ
🕑 вчора
Як обрати бездротові навушники та під’єднати їх до смартфона: поради від Foxtrot
🕑 вчора
Все новости