ФДМУ звільнив посадовця, який викрив крадіжку електроенергії на «Харківобленерго» на 30 млн щомісяця

20.09.2021 в 12:50 | Наталья Ткачук, джерело: «Наші гроші»

Екс-керівництво ПАТ «Укренергогзбут» виявило схему розкрадання електроенергії ПАТ «Харківобленерго» через занижений розхід на орієнтовну суму 30 млн грн. щомісяця.

Про це йдеться в матеріалі Олександра Чорновалова для програми «Схеми».

Довідково: «Харківобленерго» обслуговує понад 1,2 мільйона домогосподарств і більш ніж 33 тисячі юридичних осіб. На початок вересня 65% акцій «Харківобленерго» належать державі в особі Фонду держмайна; майже 25% – кіпрській компанії Smart Holding, кінцевим бенефіціаром якої є позафракційний народний депутат Вадим Новинський; ще 10% – міноритарним акціонерам. Для збору грошей зі споживачів створено ПАТ «Харківенергозбут».

В “Харківенергозбуті” в серпні 2020 року помітили занижений розхід електроенергії по деяким підприємствам. І навпаки для побутових споживачів обсяги споживання аномально зросли.

Тоді ж т. в.о. гендиректора «Харківенергозбут» Ігор Тюпа написав листа голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку. В ньому він закликав втрутитися в ситуацію щодо можливого розкрадання електроенергії на «Харківобленерго». В листі Тюпа вказав 18 приватних фірм, через які можливо відбувалося розкрадання на 5 млн грн.

Але насправді масштаб ймовірних зловживань значно більший.

«Статистично ми виявили, що десь близько 30 мільйонів кожного місяця таким чином втрачалось або перерозподілялось», – розповів Ігор Тюпа.

Фонд держмайна лист керівника «Харківенергозбуту» не відреагував. На запит «Схем» прес-служба Фонду відповіла, що ФДМУ в цій ситуації звільнив керівників «Харківобленерго» та «Харківенергозбут». Насправді, звільнили тільки начальника «Харківенергозбут», який і написав листа про можливе розкрадання електроенергії. А керівником «Харківобленерго» з березня минулого року як був, так і залишається Костянтин Логвиненко, призначений за ініціативи ФДМУ Дмитра Сенниченка. У квітні 2021 року на зборах аукціонерів ФДМУ визнав роботу топ-менеджменту «Харківобленерго» задовільною. Хоча компанія «Smart Holding» Новинського, що володіє пакетом акцій обленерго, виступила проти.

Також стало відомо, що поліція веде розслідування про можливе розкрадання е/е «Харківобленерго». Слідством було встановлено, що посадові особи «Харківобленерго» у змові з приватними підприємцями влаштували таку оборудку, де за приладами споживання електроенергії фіксувалось лише 30% від фактично спожитої електроенергії. Тобто підприємці мали можливість економити на оплаті електроенергії.

За інформацією «Схем», одна із компаній, де харківські правоохоронці вилучили лічильник – з підозрою, що в його роботу втручались – ТОВ «Фірма «Діана» (Сумський ринок). Також в переліку юросіб із споживанням електроенергії нижче статистичних показників ТОВ «Фонтен» та ТОВ «Бриан» Родіона Гайсинського (сина покійного мера Харкова Геннадія Кернеса). Ці фірми, зокрема, володіють нерухомістю та землею під торговельними майданчиками в районі станції метро «Героїв праці». А ще концерн АВЕК та Ко родини народного депутата від «ОПЗЖ» Олександра Фельдмана та «Харківхолодмаш», співвласником якого є родина Віталія Немілостівого.

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Нові деталі «плівок Міндіча»: детектив НАБУ Магамедрасулов розповів про «Мідас», прослуховування та тиск під час обшуків
Пляжний теніс: як молодий вид спорту став світовим трендом і чому Україна серед лідерів
Запис гри з пляжного тенісу в СЕТ 15.12.2025: жива динаміка та реальні емоції на корті
США формують новий альянс для зламу монополії Китаю на рідкоземельні метали
Google тестує браузер Disco, Meta готує конкурента GPT-5, а Пентагон масово впроваджує генеративний ШІ
WSJ: «мирний план» Трампа для України може супроводжуватися великою бізнес-угодою з РФ — що відомо
«Єрмака прибрали», але правила гри лишилися: про що говорять Шабунін і Ніколов
Кінець Голлівуду? Runway Gen-4.5, переклад у навушниках від Google та «ШІ-офіс» 2025: що реально змінилося
Все видео

Лента новостей

У Києві заарештували підозрюваних у спаленні заживо у Відні сина заступника мера Харкова (відео)
🕑 16 годин 27 хвилин тому
"Україна щезне з мапи світу": Лукашенко розійшовся і пригрозив убивствами, і не лише "Орєшніком" (відео)
🕑 18 годин 1 хвилину тому
"ПриватБанк" після відмови видати картку ветерану без рук відкуповується: пропонує протезування та лікування
🕑 18 годин 20 хвилин тому
Мини-холодильник для комнаты, офиса и гостиниц: преимущества и возможности
🕑 18 годин 27 хвилин тому
СБУ звільнила аеродром Бельбек від МіГ-31 з повним боєкомплектом, ЗРК, РЛС і не лише (фото)
🕑 19 годин 16 хвилин тому
Росія вдарила по енергетиці п'яти областей: де найгірша ситуація сьогодні
🕑 21 годину 27 хвилин тому
"Тобі тут не раді": в аеропорту Брюсселя зламали літак Фіцо, який прилетів на саміт ЄС (фото)
🕑 22 години 24 хвилини тому
Атака на Кривий Ріг: куди влучили ворожі безпілотники (фото)
🕑 22 години 54 хвилини тому
Атака дронів на Ростовську область: горіли танкер із нафтопродуктами та багатоповерхівка, є загиблі (відео)
🕑 23 години 35 хвилин тому
У Південному поранено багато людей: пошкоджено 9-поверхівку, ліцей та приватні будинки (фото)
🕑 вчора
"Слимаки, обісрані від страху": Бабарико не знає, чий Крим, хто на кого напав і за "русскій язик" (відео)
🕑 вчора
У будинках українців шалено стрибає напруга
🕑 вчора
"Баба да, баба да": щойно "Слуга Народу" обрала нового голову партії
🕑 вчора
У Франції на віллу ексгенпрокурора Піскуна прийшли з обшуками через Коломойського
🕑 вчора
В Одеській області оголосили надзвичайну ситуацію державного рівня
🕑 вчора
Все новости