Дитбудинок "Сонечко" отримав 230 млн грн, хоча дітей евакуювали: Федоров вперше відреагував (відео)

30.09.2025 в 12:16 | Ольга Чернявська, джерело: «Facenews»

Прокуратура міста Запоріжжя розпочала розслідування щодо можливої розтрати 230 мільйонів гривень, призначених на утримання дитячого будинку "Сонечко". Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Як відомо, працівники найбільшого дитбудинку України «Сонечко», що розташований у Запоріжжі, отримували сотні мільйонів гривень з бюджету, хоча всіх дітей звідти евакуювали ще у 2022 році. Про це йдеться у розслідування NGL.media.

"За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Запоріжжя розпочато досудове розслідування за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовцями одного із соціальних закладів, що призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 364 КК України)", - повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Зазначається, що підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала публікація у медіа NGL.media щодо діяльності цього дитячого будинку.

"За наявними даними, попри те, що його вихованців було евакуйовано ще на початку повномасштабного вторгнення, заклад продовжував отримувати значне бюджетне фінансування", - повідомили в Офісі генпрокурора.

Повідомляється, що протягом останніх трьох років на його утримання з державного бюджету було виділено понад 230 мільйонів гривень. Ці кошти були спрямовані на виплати заробітної плати персоналу, комунальні платежі та інші витрати. В Офісі Генпрокурора додали, що фактична відсутність дітей ставить під сумнів обґрунтованість таких видатків.

"Наразі у межах кримінального провадження проводяться першочергові слідчі дії, з’ясовуються всі обставини можливих зловживань та коло осіб, причетних до протиправної діяльності", - говориться у повідомленні.

Реакція Івана Федорова на корупційний скандал із дитячим будинком «Сонечко» (відео)

Очільник ЗОВА Іван Федоров вперше прокоментував ситуацію з дитячим будинком «Сонечко». За його словами, ще у 2022 році дітей перевели до закладів Львівської та Тернопільської областей. Разом із ними виїхали близько 10% персоналу, які продовжували отримувати зарплату, решта співробітників були відправлені у простій.

За словами голови області, дитячий будинок ліквідовано вже 4 місяця тому, його приєднано до дитячої обласної лікарні. І він не розуміє, чому це не було зроблено ще в 2022-2023 роках.

«На початку цього року я ініціював реформу цієї системи. У травні-червні ухвалили рішення: дитячий будинок «Сонечко» ліквідували, а його функції передали обласній дитячій лікарні», — пояснив Федоров.

Нині на базі лікарні створено спеціальне відділення, де діти перебуватимуть доти, доки їх не влаштують у сім’ї або інші установи.

Читайте також: "Каменя на камені не лишиться": політолог порівняв війну між СБУ і НАБУ з президентством Ющенка
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

«Я була впевнена, що з ним нічого не станеться»: трагічне прощання з засновником «Плацдарму» Олексієм Юковим у Києві
Ветеран Олексій Притула: про мову, Одесу, ТЦК та війну за свободу, а не за Зеленського
Зима 2026-2027: Три сценарії енергетичної кризи та готовність України
Україна атакує склади Wildberries: чому російський маркетплейс став ціллю та які наслідки для економіки РФ
Посол України в Польщі про образливі інциденти, майбутні виклики та історичні непорозуміння
Українцям за кордоном: нові правила військового обліку та консульських послуг
Люксові автівки за копійки: українські посадовці знову намагаються ввести в оману державу та громадян
Як Уолл-стріт навчили грати за правилами: Історія створення SEC
Все видео

Лента новостей

Мадяр: Війна проти РФ – це демонтаж її воєнної машини через асиметричне знекровлення
🕑 4 години 14 хвилин тому
Видавництво «Мрієлов»: як обіцянка на фронті перетворилася на видавничий дім за підтримки ЄС
🕑 4 години 29 хвилин тому
Національна філармонія України розпочала 163-й концертний сезон
🕑 5 годин 29 хвилин тому
Шахраї на Київщині втягують жертв у злочини, погрожуючи кримінальною відповідальністю
🕑 8 годин 29 хвилин тому
Китайські моделі ШІ завойовують Африку: доступність і локалізація перемагають американські аналоги
🕑 8 годин 34 хвилини тому
Українці за кордоном: нові правила тимчасового захисту, соціальні зміни та зростання антиукраїнських настроїв
🕑 9 годин 11 хвилин тому
Звернення на честь річниці командувача Сил безпілотних систем Мадяра від 429-ї бригади
🕑 9 годин 15 хвилин тому
Київ прощається з 46-річним Олександром Білецьким, який загинув на Донеччині
🕑 9 годин 16 хвилин тому
Чи перехоплює Україна ініціативу на фронті: аналіз змін у застосуванні БПЛА та тактиці
🕑 9 годин 31 хвилину тому
ЗСУ уразили ППО та РЛС ворога на півдні РФ та в Криму
🕑 10 годин 7 хвилин тому
Миколаївський зоопарк відзначив День працівників ветеринарної медицини
🕑 10 годин 17 хвилин тому
Українська ППО відбила масштабну атаку: збито 174 "шахеди" та 5 баражуючих боєприпасів
🕑 10 годин 17 хвилин тому
Авіаносець США готовий до експлуатації безпілотників-заправників MQ-25 Stingray
🕑 10 годин 18 хвилин тому
Зеленський втрачає довіру: від «контрнаступу» до «найскладнішої зими» – оцінка експерта
🕑 10 годин 19 хвилин тому
Українські "птахи" вразили російський тіньовий флот: 218 суден знищено за місяць операції "МоЛоЧКа"
🕑 11 годин 28 хвилин тому
Все новости