Низка громадських діячів та істориків з Німеччини, а також із Польщі та України, звернулися з листом до Міністерства освіти Німеччини із закликом включити тему Голодомору в шкільну програму з історії. Про це пише «Європейська правда», яка отримала відповідний лист до міністерки освіти Німеччини Карін Прін з підписами близько 20 діячів.
Німецькі підлітки дізнаються про похмуре минуле пращурів своїх однокласників лише у разі, якщо мають вчителя, який відчуває своїм обов’язком підняти цю тему.
Так, у листі зазначається, що у 2022 році німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу та закликав федеральний уряд підвищувати обізнаність у Німеччині та Європі про цей злочин через освітні програми.
Читайте також: У Німеччині обмежують виплати українським біженцям
Утім, відтоді «майже нічого не відбулося». Автори звернення наголошують, що зараз у німецьких школах вчаться багато дітей з України, які опинилися там через війну, — і серед них майже точно є нащадки тих, хто втратив своїх близьких під час Голодомору.
Окрім цього, у листі підкреслюють подібність злочину Голодомору з Голокостом у роки Другої світової війни.
«Без цих історичних знань як можуть молоді люди розуміти, звідки в українців така величезна воля чинити опір? З цими знаннями вони з набагато більшими шансами погодяться, що європейці не мають удруге покинути напризволяще цей народ і що ми не можемо зменшити нашу підтримку країни, що перебуває під атакою», — йдеться в листі.
Раніше також стало відомо, що У Німеччині вже в 10 разів більше українських біженців завдяки забороні на виїзд чоловікам 18–22 років