У Мілані під час "секретної" угоди вбили українського банкіра, який працював на сім’ю Януковича

30.01.2026 в 14:49 | В Італії, ймовірно, вбили та викинули з вікна українського банкіра Олександра Адаріча, «Corriere della Sera »

В елітному районі Мілана за загадкових обставин загинув відомий українский банкір - 54-річний Олександр Адаріч.

Він випав з вікна п’ятиповерхового будинку на вулиці Неріно. Тіло чоловіка знайшли 23 січня у подвір’ї біля будинку. За попередніми даними, він випав з четвертого поверху, проте поліція розглядає версію можливого вбивства.

Відеокамери зафіксували двох людей, які залишили будівлю після падіння. Слідчі намагаються встановити їхні особи. За свідченням консьєржа, хтось був у помешканні після падіння і англійською запитав "що сталося?", після чого пішов.

Документи з його фотографіями, але з різними іменами, були знайдені в кімнаті, що ускладнило ідентифікацію особи.

Інспектори перевіряють, чи не були скоєні насильницькі дії до моменту смерті. Експертиза має з’ясувати, чи був Адарич вже мертвим до падіння з вікна.

Поки що справа розглядається як потенційне умисне вбивство, у тому числі з інсценуванням суїциду.

Версія про вбивство: викинули мертвим з вікна

Адаріч прилетів до Мілана з Іспанії 23 січня, щоб укласти «секретну» угоду. За планом він мав того ж дня повернутися назад. Зустріч проходила у квартирі на вулиці Віа Неріно.

За даними правоохоронців, саме там і сталося вбивство. Банкір випав з вікна, але слідчі припускають, що на момент падіння він уже був мертвий. На тілі виявили сліди зв’язування та побиття, які могли стати причиною смерті ще до падіння.

Консьєржка будинку розповіла, що почула глухий звук і побачила силует чоловіка у вікні квартири. Згодом цей чоловік спустився вниз, англійською запитав, що сталося, і швидко пішов. Камери відеоспостереження також зафіксували щонайменше двох людей, які тікали після загибелі українця.

Під час обшуку квартири поліція знайшла три документи з різними іменами та громадянствами, але всі вони належали одній особі. В одному був записаний Олександр Адаріч, в іншому — румунський варіант імені Александр Адаричі. Слідчі пов’язують це з його міжнародною бізнес-діяльністю та компаніями в офшорних юрисдикціях.

Хто такий Олександр Адаріч

Олександр Адаріч був українцем із подвійним громадянством (Україна та Румунія) і колишнім банкіром з великим досвідом у фінансовому секторі, зокрема як президент Fidobank та інших банківських структур - до 2008 р. він обіймав посаду голови правління "Укрсиббанку", після очолював інвестиційний фонд "АС Зростання".

За різними джерелами, він потрапляв до списків топ-менеджерів та мав інтереси у бізнес-структурах із Люксембургу й інших країн.

Олександр Адаріч був відомим фінансистом: входив до топ-100 менеджерів України у 2006 році.

Скандали Адаріча

Його ім’я фігурувало і в гучних скандалах — зокрема у справі про зникнення сотень мільйонів гривень та позові щодо управління бізнес-угодами Одеського порту.

У 2021 році Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляв, що банкір вивів з установи мільярди гривень та якісні активи. Унаслідок цього реальна вартість активів виявилася майже в п'ять разів меншою за вартість «на папері».

Також було розслідування зникнення понад 400 млн грн з його рахунків і позов про неналежне управління бізнес-угодами Одеського порту.

Читайте також: 16-річного росіянина вбило механікою трофейного українського танка на виставці військової техніки у Якутії​
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Українські "КАБи" та "вирівнювачі": новітня зброя ефективно знищує військові об'єкти окупантів
Hornet: Як американський дрон за €5000 став нічним жахом російської логістики на 160 км
Провальна тактика в суді: Чому відеодокази не допомогли скасувати мобілізацію на Закарпатті
"Зайти і вийти – найнебезпечніше": Відверта розповідь воїна про будні піхоти в районі Часового Яру
Україна ставить Лукашенка перед жорстким вибором: ультиматум або економічний колапс
Від "Гойда!" до "Куди відступати?": Як російська "спецоперація" привела до внутрішнього хаосу та відчаю
Кароль Навроцький: як польський президент перетворив національні болі на власну піар-кампанію
Негода на півдні Росії: град, зливи та прорив дамби знищують врожай
Все видео

Лента новостей

Канцлер Німеччини Мерц встановив антирекорд популярності: кожен шостий громадянин задоволений його роботою
🕑 38 хвилин тому
«Маленька Україна» у Варшаві: як волонтери створюють «антидрони» з підручних матеріалів
🕑 1 годину 24 хвилини тому
Київський університет Карпенка-Карого потребує допомоги для відновлення корпусу після обстрілу
🕑 1 годину 38 хвилин тому
Посадовець на Волині підозрюється у переплаті 1,1 млн грн за харчування військових
🕑 2 години 46 хвилин тому
Чому домашні термометри показують вищу температуру, ніж прогнозують синоптики: пояснення Гідрометцентру
🕑 2 години 47 хвилин тому
Данія передасть Україні 15 тисяч далекобійних артилерійських пострілів
🕑 3 години 32 хвилини тому
Екс-начальника УКБ Одеси підозрюють у розтраті 11,4 млн грн на закупівлі житла для сиріт
🕑 3 години 41 хвилину тому
На Київщині стартував екопроєкт з переробки будівельного сміття для відбудови
🕑 3 години 52 хвилини тому
У Росії за критику війни засудили до семи років колонії опозиційного політика
🕑 4 години 37 хвилин тому
Паніка в Криму: супутник зафіксував кілометрові затори на виїзд через Керченський міст
🕑 4 години 55 хвилин тому
17 посадовців Одещини задекларували 91 млн грн заощаджень та 45 млн грн доходу за 2025 рік
🕑 4 години 59 хвилин тому
Відбір у САП: ризик для довіри через спірного члена комісії
🕑 5 годин 33 хвилини тому
Польща змінює правила захисту українців: Київ обговорив наслідки нового закону
🕑 5 годин 34 хвилини тому
Ексміністру Януковича повідомили підозру у заволодінні 5,6 млн грн гранту
🕑 5 годин 34 хвилини тому
Посол ЄС в Україні: Дипломатія — це не про уникнення правди, а про захист цінностей
🕑 5 годин 36 хвилин тому
Все новости