На саміті "Великої сімки" (G7), що відбувся у французькому курортному містечку Евіан, досягнуто значних домовленостей, які можуть суттєво вплинути на перебіг війни в Україні. Американський президент Дональд Трамп, схоже, погодився змінити свою позицію щодо України, простягнувши їй "гілку миру". Європейським лідерам вдалося переконати Трампа повернутися до переговорного процесу та зайняти більш проукраїнську позицію. Існує ймовірність, що допомога Трампа Україні буде обміняна на європейську підтримку у розблокуванні безпеки в Ормузькій протоці.
Згідно з інформацією, угода набуває чітких контурів, а Трамп виявився більш відкритим до ідеї тиску на Росію для припинення війни. Після 70-хвилинної зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським та іншими лідерами "сімки", Трамп оголосив про відновлення санкцій проти російського нафтового сектору та необхідність укладення угоди Росією.
Підтримка України та посилення санкцій
Офіційні повідомлення з саміту свідчать, що лідери "сімки" домовилися наростити постачання Україні систем протиповітряної оборони, перехоплювачів та засобів дальнього радіосупроводження. Крім того, вони готові розглянути надання Україні ліцензій для збільшення обсягів військового виробництва. "Сімка" також погодила посилення санкцій щодо російських нафти та газу.
Трамп, схоже, змушений був визнати нову реальність, в якій Україна не лише вистояла у війні, але й наближається до перехоплення ініціативи у росіян. Окупований Крим стикається з дроновою блокадою та паливною кризою, а українські дрони продовжують знищувати російські нафтопереробні заводи та логістику на тимчасово окупованих територіях. "Сухопутний коридор", що мав врятувати Крим від блокади, перетворився на "трасу смерті".
Європейські країни, подолавши внутрішні суперечки, відкрили Україні "фіранку" до ЄС та гарантували щонайменше 90 мільярдів євро допомоги, що дозволить Україні продовжувати боротьбу ще щонайменше рік.