Польський завод WZL Nr 2 переходить від ремонту радянської техніки до виробництва американських ракет

07.07.2026 в 17:05 | Наталья Ткачук, джерело: «Facenews»

Польський авіаремонтний завод WZL Nr 2, розташований у Бидгощі, здійснює стратегічний перехід від багаторічного обслуговування радянської авіаційної техніки до виробництва сучасних американських крилатих ракет Barracuda-500M. Це означає відмову від багаторічної спеціалізації підприємства на ремонті літаків та вертольотів радянського виробництва на користь високотехнологічного оборонного виробництва.

Рішення заводу WZL Nr 2 є значним поворотом у його діяльності, оскільки десятиліттями підприємство зосереджувалося виключно на обслуговуванні та ремонті авіації, зокрема радянських літаків та гелікоптерів. Перехід до збирання американських ракет Barracuda-500M від компанії Anduril відкриває нові перспективи для заводу та польської оборонної промисловості загалом.

Читайте також: Генсек НАТО: Поставки зброї Україні тривають, але є обмеження щодо перехоплювачів

Нові можливості та співпраця

У перспективі, цей проєкт дозволить залучити до співпраці інші польські підприємства. Вони зможуть стати постачальниками компонентів для польської версії ракети Barracuda-500M. Це сприятиме розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу та посиленню кооперації між польськими компаніями.

Характеристики ракет Barracuda-500M

Barracuda-500M належить до сімейства недорогих крилатих ракет, розроблених компанією Anduril з акцентом на масове виробництво. Старша версія, Barracuda-500, здатна нести бойову частину вагою понад 45 кг на відстань понад 926 км. Концепція сімейства ракет базується на уніфікації компонентів: варіанти 100, 250 та 500 використовують понад 90% спільних деталей. Завдяки цьому Anduril заявляє про приблизно 30% нижчу вартість та 50% прискорення виробництва порівняно з аналогічними існуючими ракетами.

Читайте також: Польща готова обміняти МіГ-29 на дрони та передасть Україні ракети Patriot
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Від мототрамвая до метро: Як з'явився транспортний зв'язок між берегами Києва
Антикорупційні органи розкрили справу на 150 мільйонів: в Офісі президента фігурує заступниця
Україна завдала удару по логістичній системі РФ: спалений склад "Озон" може коштувати мільярди
Північнокорейська КН-30: чи справді Росія отримала 2,5 тонни бойової частини та до 900 км дальності?
Уолл-стріт: Від таємних зустрічей до Великої депресії. Як народжувалася і виживала фінансова система Америки
Чому США розформували експериментальний батальйон дронів, створений за українським досвідом
Карпати: Від депресивного регіону до української Швейцарії завдяки війні та інвестиціям
Каллас: Європа визнала терор Росії, але зволікає з реакцією на гібридні атаки
Все видео

Лента новостей

«Хижаки висот»: як батальйон безпілотних систем 59-ї бригади трансформується та веде війну в повітрі
🕑 5 годин 55 хвилин тому
Система перевіряє українців: кого і чому можуть знову поставити на військовий облік
🕑 6 годин 15 хвилин тому
Саміт "Україна – NB8": лідери обговорили протиповітряну оборону, безпеку та євроінтеграцію
🕑 6 годин 16 хвилин тому
На Донеччині загинув захисник України Сергій Гладкий
🕑 6 годин 17 хвилин тому
Зима без світла: Україна зіткнулася з дефіцитом 7000 МВт через три головні помилки влади
🕑 6 годин 18 хвилин тому
Українські захисники уразили російські винищувачі, БПЛА та системи ППО
🕑 6 годин 19 хвилин тому
НАТО провело неанонсовані навчання біля Калінінграда з використанням винищувачів та стратегічних бомбардувальників
🕑 6 годин 20 хвилин тому
Синьо-жовтий прапор України майорить по всьому світу, символізуючи надію
🕑 6 годин 21 хвилину тому
США тиснуть на Нідерланди через експорт чіпів до Китаю
🕑 6 годин 22 хвилини тому
Росія розгорнула новий дрон "Малиш" для боротьби з українськими БПЛА
🕑 6 годин 23 хвилини тому
Відпустка в Україні: Чому відпочинок перетворився на квест та скільки це коштує?
🕑 6 годин 24 хвилини тому
Горить промзона біля хабу Ozon під Пітером: там розташовані металургійні та машинобудівні заводи (відео)
🕑 14 годин 29 хвилин тому
На Одещині дрон-камікадзе влучив у пасажирський поїзд (фото)
🕑 15 годин 18 хвилин тому
Росія без цукру: як державне втручання зруйнувало продовольчий ринок
🕑 15 годин 31 хвилину тому
Норвезька компанія розробила безекіпажні катери для українського ринку
🕑 17 годин 47 хвилин тому
Все новости