«Хати і тачки на $1 млн»: BIHUS Info заявив про майно родичів керівника центру судових експертиз

27.01.2026 в 17:54 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Журналісти BIHUS Info у розслідуванні заявили, що родина та близькі родичі керівника Науково-дослідного центру незалежних судових експертиз Андрія Свінцицького за кілька років набули нерухомості й автомобілів орієнтовно на майже $1 млн, при тому що офіційні доходи частини цих людей, за даними авторів, не виглядають співмірними з такими покупками. Про це повідомляє FaceNews.ua з посиланням на BIHUS Info.

У матеріалі також згадують зв’язок Свінцицького з колишнім керівництвом СБУ часів Івана Баканова та впливом екс-чиновника СБУ Андрія Наумова, якого у 2022 році президент публічно позбавив посади і звання.

Звідки взявся Свінцицький і чому журналісти звернули увагу

У сюжеті наводиться історія кар’єри Свінцицького: він був адвокатом, після чого потрапив у СБУ й у 2019 році очолив Інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ. Сам Свінцицький у відео стверджує, що його призначення не пов’язане зі знайомством із Наумовим:

Читайте також: Генерал Кривонос: «Путіну не потрібен мир, а розмови про гарантії — це пшик»
«…воно ніяким чином не могло вплинути на моє призначення в службу безпеки, тому що в службу безпеки я пройшов всі відбори».

Водночас у сюжеті звучить заява підприємця Сергія Ваганяна (яку журналісти цитують), що Наумов нібито «пролобіював» Свінцицькому звання «заслуженого юриста» за «правильну експертизу»:

«…заслужений юрист України. Йому це звання Наумов пролобіював за правильну експертизу».

BIHUS Info також вказує, що після інтерв’ю Ваганяна НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за його повідомленнями.

Про який центр і які справи йдеться

У сюжеті пояснюється, що ідея створення нового центру судових експертиз пов’язувалася з наміром отримати «прозору установу» та механізм контролю через наглядову раду з участю міжнародних партнерів. Водночас автори стверджують, що наглядову раду фактично не створили, обмежившись лише положенням про її створення.

Журналісти також перелічують приклади резонансних проваджень, де висновки експертів можуть мати ключове значення, зокрема:

Декларації, доходи і покупки: що наводить розслідування

У відео BIHUS Info зазначає, що у публічно доступній декларації Свінцицький вказав річний дохід понад 1,2 млн грн (в середньому близько 100 тис. грн на місяць), а також користування житлом у Житомирі та сімейною квартирою в Києві.

Окремо описуються покупки, оформлені на дружину Тетяну Свінцицьку та її родичів. Зокрема, у сюжеті згадуються:

У матеріалі також акцентують, що частина майна з’являлася у родичів, чий офіційний соціальний статус та доходи, за твердженням авторів, не пояснюють такі придбання (у сюжеті згадуються, зокрема, колишня кухарка у виправній колонії, медсестра, студентка, працівниця сільради).

Свінцицький у сюжеті заявляє, що не може пояснювати походження коштів родичів дружини:

«Мені невідомо походження цих коштів… Походження коштів тих родин…»

Котедж в Ужгороді та переписування майна

Окремий блок розслідування стосується будинку/таунхаусу в Ужгороді, який у 2022 році був оформлений на тещу Свінцицького Ганну Олефіренко, яка працювала у сільраді на Сумщині. Журналісти стверджують, що згодом цей об’єкт переписали на 20-річну онуку Олефіренко — Дарину Лойко.

Під час спроби поспілкуватися з Олефіренко вона заперечила, що має будинок в Ужгороді:

«Нема».

У сюжеті це пояснюють тим, що на момент розмови об’єкт уже був переоформлений на іншу особу.

Підсумок розслідування

BIHUS Info підраховує, що з часу роботи Свінцицького в експертній сфері (спочатку в СБУ, потім у структурі Мін’юсту) його родичі та родичі дружини нібито придбали нерухомість і авто сумарно майже на $1 млн. Автори наголошують, що частина покупок, за їхньою версією, не корелює з офіційними доходами, а сама концепція «прозорого» нового центру без повноцінного нагляду може перетворитися на повторення старих проблем.

Читайте також: BIHUS Info: на конкурс керівника Держмитслужби вийшли 16 кандидатів — серед них фігуранти обшуків
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Береза заявив про «операцію порятунку» Іванова і Петрова та анонсував підозру Єрмаку
«Хати і тачки на $1 млн»: BIHUS Info заявив про майно родичів керівника центру судових експертиз
Генерал Кривонос: «Путіну не потрібен мир, а розмови про гарантії — це пшик»
BIHUS Info: на конкурс керівника Держмитслужби вийшли 16 кандидатів — серед них фігуранти обшуків
Ніколов заявив про різні наслідки двох корупційних скандалів: ДТЕК повернув «маржу» «Енергоатому», а Волинська митниця — без підозр
В Україні розвідані значні поклади графіту, а алмази знаходили сотнями разів — але промислових родовищ поки не відкрили
Суд у Нововолинську закрив справу проти військового капелана за стрільбу «в невідведеному місці» та повернув зброю
Як поводитися з Америкою: у Давосі європейці шукали баланс між жорсткістю й обережністю
Все видео

Лента новостей

Київ накриють шалені морози до -25°C з 30 січня
🕑 53 хвилини тому
Холодомор у столиці: киянам обмежили гарячу воду, щоб повернути в домівки тепло
🕑 2 години тому
Береза: Єрмаку готують підозру у корупції — ОП прагне закритого суду
🕑 2 години 1 хвилину тому
Росіяни атакували трьома ударними дронами поїзд на Харківщині, виникла пожежа, є поранені
🕑 2 години 4 хвилини тому
Суд у Миколаєві залишив під арештом коштовності та сотні тисяч доларів ексголовлікарки МСЕК Бєлякової
🕑 2 години 19 хвилин тому
Чоловік, який застрелив чотирьох поліцейських на Черкащині, був ексвійськовим: є нові подробиці
🕑 2 години 45 хвилин тому
Розстріл поліцейських на Черкащині: убитий кілер полював на депутата від партії Ляшка
🕑 3 години 14 хвилин тому
"Нафтогаз" підтвердив приліт по нафтопроводу "Дружба" на кордоні з Польщею: розповіді очевидців (відео)
🕑 3 години 48 хвилин тому
Китайські хакери зламали телефони членів уряду Великої Британії
🕑 3 години 54 хвилини тому
"Знімають тіктоки для Путіна та Герасимова": над цими містами 2 дні літають розвіддрони, будуть бити
🕑 4 години 7 хвилин тому
Потепління в Україні 28-29 січня: прогноз від Наталки Діденко
🕑 4 години 35 хвилин тому
В Одесі під завалами виявили вже двох загиблих, серед 35 поранених – вагітна жінка та діти (фото)
🕑 4 години 46 хвилин тому
На Тернопільщині затримано заступника начальника ТЦК за хабарництво
🕑 4 години 52 хвилини тому
ЄС та Індія уклали масштабну торговельну угоду
🕑 4 години 54 хвилини тому
Підозра посадовцям «Київзеленбуду» та підприємцю через розтрату понад 1 млн грн під час реконструкції парку «Наталка»
🕑 5 годин 3 хвилини тому
Все новости