xcounter
Calendar Icon

Микола Томенко: Влада приречена вдруге позбавляти мене мандату

26.07.2016 16:50

Я звернувся до суду, виходячи з того, що якщо не українська, то європейська судова система виправить ганебну практику, коли політика домінує над правом.

Після того, як нинішня влада забрала депутатський мандат, мені було важливо створити прецедент, щоб це був перший і останній випадок, коли в Україні за політичну позицію і переконання народного депутата позбавляють мандату. Саме тому я звернувся до суду, виходячи з того, що якщо не українська, то європейська судова система виправить ганебну практику, коли політика домінує над правом, щоб всі розуміли, що народний депутат повинен відстоювати свої передвиборчі обіцянки та служити народу, а не партійним вождям.

Я не буду вдаватися до зрозумілих аргументів про те, що відсутність закону про імперативний мандат вже є необхідною і достатньою умовою, щоб депутатів, яких обрали на виборах і які прийняли присягу у Верховній Раді, влада за власним бажанням не могла позбавити мандату. Навіть у разі, якби на цій сесії був би ухвалений закон про імперативний мандат, він не мав би зворотної сили, і його дія поширювалася би на нових народних депутатів, обраних за умов дії такого закону.

Але у Вищому адміністративному суді беруть до уваги не загальну ситуацію з неузаконенням імперативного мандату, а власне процедуру ухвалення рішення про позбавлення депутатського мандату. Отож, наші адвокати сконцентрувалися саме на цій процедурі.

Попередній аналіз судових засідань є такий: очевидно, що за вказівкою з "найвищого верху" терміново було зібране засідання з’їзду партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", на який було запрошено 68 делегатів. Згідно з протоколом засідання, на з’їзд доїхав 51 делегат. Голосували за позбавлення депутатського мандату 47 делегатів…

Скільки серед цих делегатів було депутатів Верховної Ради, з’ясувати неможливо, оскільки з’їзд був не лише таємним для журналістів і громадськості, а й досі залишається таємним для суду, адже стенограму засідання ніхто не вів, і на нашу вимогу її надати не можуть.

Є лише витяг з протоколу цього позачергового з’їзду БПП, за яким головуючим на засіданні був один із очільників фракції Черновецького в Київраді Максим Саврасов, а при розгляді питання про позбавлення Томенка депутатського мандату був лише один виступаючий, який повністю підтримав проект відповідного рішення. Цим виступаючим, до речі, був помічник сумнозвісного колишнього черкаського губернатора Тулуба.

Але головне навіть не таємний з’їзд БПП, на якому була присутня більшість невідомих людей, а те, що статут партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", на підставі якого збирався з’їзд, не містив повноважень членів партії достроково припиняти повноваження народних депутатів. Саме для цього з’їзд БПП спочатку вніс зміни до чинного статуту партії, а потім з голосу вніс питання про позбавлення мене депутатського мандату і ухвалив відповідне рішення.

Не треба бути великим фахівцем в галузі адміністративного права, щоб знати, що порядок реєстрації юридичних та фізичних осіб, громадських організацій чітко передбачений законодавством, і зрозуміло, що нові зміни до статуту партії стають чинними лише після їхньої реєстрації у Мін’юсті. Зауважу, що відповідну легітимацію новий статут БПП отримав 21 квітня, тоді як рішення про позбавлення мене депутатського мандату на підставі нових, але не зареєстрованих статутних змін відбулося 25 березня.

Тому цілком очевидно, що рішення про позбавлення мене мандату на позачерговому з’їзді партії "Блок Петра Порошенка" на підставі так званого оновленого і не зареєстрованого тоді ще статуту партії є протиправним.

Тому, щоб повернути ситуацію у правове поле, очевидно, що партія БПП повинна провести ще одне засідання, де скасувати попереднє незаконне рішення з’їзду, винести на обговорення тепер легітимне (дозволене новим статутом партії) рішення про позбавлення мене мандату і ухвалити його. У свою чергу, ЦВК теж має скасувати своє незаконне попереднє рішення і винести відповідне нове. Подібну процедуру має пройти і Верховна Рада.

Отож, ганебний прецедент, який створила нинішня влада, забравши депутатські мандати у тих людей, які не згодні з відходом цієї влади від передвиборчих обіцянок, набув нового звучання в контексті кричущих порушень навіть у процедурній частині, не говорячи вже про змістовну абсурдність ідеї групою людей забирати мандат народного депутата навіть без обговорення і голосування у Верховній Раді.

Тож влада, як мінімум, приречена вдруге позбавляти мене депутатського мандату.

P.S.

До речі, протиправність дій БПП є настільки очевидною, що на останні кілька судових засідань представники цієї партії навіть не з’являються.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини