Держава сміття
Почну із найсумнішого - Україна нині де-факто країна сміття. Експерти налічують в Україна більше 6 тисяч сміттєзвалищ і майже 33 ТИСЯЧІ НЕСАНКЦІОНОВАНИХ СМІТТЄЗВАЛИЩ! Отож, сьогодні не менше як 5 відсотків території нашої держави займають відходи. Але найтрагічніше, що лише 7 відсотків побутових відходів спалюється на єдиному заводі "Енергія",який майже цілодово працює в Києві. Решта, 93 відсотки вивозяться на вищезгадані сміттєзвалища.
Головна проблема у відсутності галузі сміттєпереробки і визначення законодавчих та управлінських правил на цьому ринку. Наша спроба ухвалити законопроекти для формування державної політики, запровадження екологічного податку на виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці, розподіл цих коштів у інтересах місцевих громад, які відповідають за поводження з відходами НЕ БУЛА ПІДТРИМАНА ВЛАДОЮ І ВЕЛИКИМ БІЗНЕСОМ,особливо міжнародним. Переконаний без цих рішень, кожне місто може повторити сумну історію Львова.
І тепер щодо ідеї Садового про "головний смітник" в Чорнобилі. Це толеранто кажучи, дурниця.По-перше,з огляду на економіку інвестицій в сміттєпереробну галузь - заводи будують біля полігонів й возити ПОБУТОВІ ВІДХОДИ з усієї країни за сотні кілометрів не ефективно в принципі. Натомість, згідно стратегії розвитку Чорнобильської зони там ПРАВИЛЬНО захоронювати РАДІОАКТИВНІ ТА ШКІДЛИВІ ВІДХОДИ! Власне такі проекти, зокрема,перевезенння з Києва, Дніпра чи зі Львова та збереження НАДШКІДЛИВИХ відходів на підприємствах "Вектор" та "Буряківка" вже реалізуються.Щоправда,досі не виконані рішення наших парламентських слухань про завершення будівництва першої та будівництва другої черги комплексу "Вектор" та розширення пункту захоронення "Буряківка".
Отож підсумовую: країна потрібні системні й професійні, а не політичні рішення для перетворення не так Львова, як України у державу без сміття!


Розслідувачі УП заявили, що Єрмак після відставки зберіг вплив і може керувати «бек-офісом» Президента
Інвестор звинуватив Kernel у «недружніх» діях проти міноритаріїв і заявив про позови в Люксембурзі
«Хрещений батько на “удальонці”»: УП оприлюднила розслідування про пересування й контакти Андрія Єрмака
Утеплення будинків на Дарниці за 250 млн грн: журналісти заявляють про можливі переплати і незавершені роботи
SpaceX заблокувала використання Starlink російськими військами: Україна повертає технологічну перевагу
Файли Епштейна спровокували політичну кризу на Заході: суспільство вимагає повного розкриття імен і відповідальності
У Міністерстві оборони виявили ризик масштабного дефіциту дронів через провалені закупівлі попереднього керівництва
Після призначення Кирила Буданова в Офісі президента змінився стиль роботи — Железняк










