Calendar Icon

Залізо в організмі: в яких продуктах міститься

04.11.2020 14:39 (Обновлено 04.11.2020 в 14:39)
Светлана Фус, «Facebook»

Для утворення гемоглобіну потрібні залізо і білок, а точніше амінокислоти. І багатьом здається, що якщо вживати продукти з високим вмістом заліза і в достатній кількості білок, то з гемоглобіном має бути все в порядку. Але якщо з вживанням білка проблем, як правило, немає, то з залізом не все так просто.

Тут потрібно звертати увагу не тільки на продукти де більший вміст заліза, ще слід враховувати, наскільки добре цей мікроелемент зможе доставлятися в організм. Наприклад, на це сильно впливає кислотність шлункового соку. Якщо вона низька, залізо буде засвоюватися погано. Також дуже важливі стан кишечника, поєднання продуктів та наявність речовин в них, що допомагають або заважають надходженню заліза.

Ще має значення джерело заліза. Наприклад, з м'яса засвоюється близько 20% заліза, що там знаходиться, а з овочів, круп і бобових не більше 5%. Саме тому підтримувати гемоглобін за допомогою гречки, яблук або гранат складніше, а для того, щоб його «підняти» за допомогою тільки рослинної їжі потрібно багато часу.

Ефективніше це завдання виконує яловичина, трохи гірше м'ясо курки та індички. Погано залізо всмоктується з яєць і печінки. З рослинних продуктів залізо краще засвоюється, якщо вони містять багато аскорбінової кислоти, фолієвої та інших органічних кислот та мало фітинів. Так з помідорів, броколі, цвітної капусти, гарбуза, моркви і навіть картоплі залізо буде засвоюватися краще, ніж зі шпинату, хліба або сочевиці.

Ще важливо, які напої переважають в харчуванні. Наприклад, чай і кава містять велику кількість таніну, який заважає засвоєнню заліза. Безконтрольні чаювання, особливо міцного чаю, може істотно знизити засвоєння заліза. Також впливає на цей процес і кальцій, якого досить багато в молочних продуктах. Тому, коли їсте м'ясо, не запивайте його ні чаєм, ні кавою з молоком і не їжте відразу після цього сирні десерти. Бажано не вживати їх годин п'ять, щоб дати можливість залізу засвоїтися. І, до речі, солодкі газовані напої теж не бажані, в них може бути досить багато фосфору, що для засвоєння заліза також не добре. А ось воду в цей період пити можна і треба.

Більш розважливо ставтеся до їжі. Слідкуйте за харчуванням, щоб бути здоровими!

Темы публикации:
Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
А-9829,6 грн./литр
А-95+25,99 грн./литр
А-9524,67 грн./литр
А-9223,54 грн./литр
ДТ23,66 грн./литр
LPG12,75 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости