Гнів та заціпеніння звичайних іранців: подальша доля Ірану залежить від двох факторів

04.03.2026 в 17:25 | Ігор Семиволос, «Facenews»

Тепер по суті.

Головна новина ранку — повідомлення про те, що Моджтаба Хаменеї був обраний новим Верховним лідером. Я вночі написав про можливі наслідки цього рішення, тому повторюватися не буду. Те, що обрання відбувалося під «інтенсивним тиском» КВІР, зрозуміло всім. Цікаво, що офіційні державні медіа Ірану (IRNA, Tasnim) поки що зберігають мовчання щодо формального оголошення. І тут, власне, питання: чому? Вимальовуються дві відповіді: або бояться, що Моджтаба одразу опиниться під ударом, або не знають, як це «продати», враховуючи, що це призначення вже називають історичним розривом із принципами революції 1979 року. Це фактично перетворює республіку на спадкову монархію КВІР.

Brent торгується в районі $82–$85, ринок очікує подальшого зростання, якщо загроза Ормузькій протоці збережеться. Протока де-факто залишається закритою для комерційного судноплавства. Компанія QatarEnergy зупинила виробництво СПГ, що вже викликало стрибок цін на газ у Європі.

Дивіться також: Знищать весь рід Хаменеї?​ В Ірані обрали нового верховного лідера, Ізраїль почав ліквідацію (відео)

Цікаві спостереження про внутрішню ситуацію в Ірані переповів «Гаарец». Араш Азізі — постійний автор цього видання, активіст іранської опозиції — описує ситуацію як стан безпрецедентного страху. Після ударів по «Бейт-е Рахбарі» (офісу лідера) та загибелі Алі Хаменеї звичайні іранці перебувають у заціпенінні. Державна машина працює за інерцією, а силовики КВІР намагаються придушити будь-які зародки вуличних протестів.

Обговорення кандидатури Моджтаби Хаменеї сприймається в суспільстві як «монархічний відкат», що лише посилює гнів проти режиму. Азізі підтверджує, що в іранських елітах панує хаос. Мовчання багатьох високопоставлених кліриків у Кумі свідчить про їхнє небажання легітимізувати військову диктатуру КВІР.

Інший гість подкасту «Гаарец», журналіст The Economist Грегг Карлстром, наголошує на кінці «нейтралітету» країн Перської затоки. Він зазначає, що в Ер-Ріяді та Абу-Дабі більше не вірять у можливість дипломатичного співіснування з нинішнім іранським режимом. Тепер вони розглядають удари коаліції (США та Ізраїлю) як шанс остаточно позбутися загрози з боку КВІР. Разом з тим, попри підтримку коаліції, арабські столиці побоюються «агонії пораненого звіра» — того, що Іран перед колапсом спробує максимально зруйнувати енергетичну інфраструктуру регіону.

Власне, тут можна погодитися з думкою, що Іран пройшов точку неповернення. Навіть якщо режим виживе фізично, він втратив сакральність і легітимність.

Подальша доля країни залежить від того, чи зможе регулярна армія (Артеш) відокремитися від КВІР і чи наважиться населення на масштабне повстання на тлі військових поразок Тегерана.

Будемо відслідковувати.

Джерело: Facebook

Читайте також: Місяці партизанської війни і невідомий фінал: як війна в Ірані вплине на Україну?
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Трамп втрачає ґрунт під ногами: конфлікти на Близькому Сході та внутрішні проблеми підривають його позиції
Чому 90% Японії безлюдні: Географічні та історичні причини концентрації населення
Україна планує "полювання" на російські "Іскандери": чи допоможуть власні розробки?
Росія готує масовані удари по енергетиці: експертка про найслабші місця та шляхи захисту
Україна вдарила по "хімічному серцю" Росії: зупинено гігантський нафтохімічний комплекс
Нацбанк України робить найбільшу лібералізацію валютних операцій з початку війни
Заблоковані порти: як українські аграрії консервують мільйони тонн зерна в полях та шукають нові шляхи експорту
Операція з евакуації: бронемашина 24 ОМБр перевозить піхоту та полоненого
Все видео

Лента новостей

12 серпня – Всесвітній день слонів: історія, загрози та роль зоопарків у збереженні тварин
🕑 6 годин 32 хвилини тому
Українські дрони завдали нищівних ударів по російській логістиці та ППО: деталі операцій
🕑 6 годин 52 хвилини тому
Путін погрожує Японії та закликає до миру: аналіз нової російської стратегії
🕑 6 годин 53 хвилини тому
Новоросійськ в епіцентрі подій: вибухи, тривога та реакція росіян на війну
🕑 6 годин 53 хвилини тому
Командир роти про реалізм у війні та переваги повернення з СЗЧ
🕑 7 годин 13 хвилин тому
Прикордонники вибороли перемогу на перегонах драгонботів у Києві
🕑 7 годин 33 хвилини тому
Фортепіанний вечір «Фантазії літа»: Інеса Порошина представить музику Мак-Доуела, Нєкрасова та класиків
🕑 7 годин 37 хвилин тому
SadSvit дасть концерт просто неба на літній терасі ТРЦ Гулівер у Києві
🕑 8 годин 14 хвилин тому
За межею бідності опинилися 41,6% українців, - Світовий банк
🕑 8 годин 31 хвилину тому
Розслідування "Схем" та Радіо Свобода пройшли у фінал престижного журналістського конкурсу
🕑 8 годин 34 хвилини тому
Rozetka звільняє працівників після знищення складу в Броварах
🕑 8 годин 58 хвилин тому
На Донеччині загинув розвідник із Броварів Максим Таратинов: місто попрощається з Героєм 13 серпня
🕑 9 годин 13 хвилин тому
Розвідка США: Київ і область — під загрозою ракетних ударів упродовж 48 годин
🕑 9 годин 35 хвилин тому
Україна припинила удари по танкерах у Чорному морі: поступки США та нова стратегія ударів
🕑 9 годин 36 хвилин тому
Дим не дає дихати, а подачу води в місто зупинили: у Новоросійську оголосили надзвичайну ситуацію (відео)
🕑 9 годин 51 хвилину тому
Все новости