xcounter
Calendar Icon

Військовий анонімно розповів, чим годують армійців: такого не продають на найдешевших ринках, а третину – не довозять взагалі

08.04.2021 10:15 (Обновлено 08.04.2021 в 10:15)

Скандал з харчуванням для армії, який виник після того, які усі тендери на 6 млрд грн Міноборони віддало компанії «Військсервіс-волонтер», набирає обертів. У Верховній Раді вже збирають засідання профільного комітету, аби з’ясувати, чому армійців годують гнилими продуктами, а голова фракції СН Давид Арахамія навіть кличе Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака на звіт з цього приводу до сесійної зали. Про те, як харчуються сьогодні військові, редакція дізнавалася у начальника продовольчої частини однієї з в/ч, який зі зрозумілих причин просив не називати його ім’я.

Військовий розповів, що проблеми з поставками продуктів почались два місяці тому з приходом компанії «Військсервіс-волонтер».

«Ціна комплекту продуктів піднялась на рівень вище з 70 до 80 грн/людину, проте якість продуктів та обслуговування стала на рівень нижчою. Приклади того, що погіршилось? М’ясо після розморозки може втратити 30-40% ваги; деякі продукти – кетчуп, масло, майонез – такої якості ви не знайдете навіть на найдешевших ринках; ті продукти, які вигідно везти по ціні – привозять, решта – не обов’язково (може не приїхати 20-30% продуктів із заявки)», - розповів співрозмовник.

Крім того, за словами військового, умови роботи під «Військсервіс-волонтер» були змінені таким чином, що постачальник фактично отримав право шантажувати командирів в/ч.

«…договір, який заключено з Військсервісом, не надає таких потужних важелів впливу, які були раніше. До цього навіть у разі невідповідності документів (а неякісні продукти, тим більше) постачальник був зобов’язаний замінити їх протягом 24 годин і це працювало! Зараз же інакше – знайшов порушення – повернув постачальнику – а тепер думай, чим людей годувати, заміняти їх ніхто не буде. Так, можна скласти акт про порушення, але завтра тисяча людей прийде на обід, і що ти їм скажеш? А якщо ти, наприклад, ще маєш чим годувати, то до тебе приїдуть перевірки, які будуть днями і ночами шукати недоліки, тільки-от недоліки знайдуть саме у вас, а не у поставках продуктів від Військсервісу», - каже військовий.

Разом з тим, співрозмовник запевняє, що у в/ч роблять все можливе, аби солдати цих проблем не відчували і куштували тільки смачні страви.

«..ми знайшли вихід - це повертати неякісні продукти, придумувати достойні страви із наявних запасів, і вести претензійну роботу, так щоб солдат незалежно від того, де він знаходиться – міг прийти і смачно поїсти», - сказав він.

Військовий додав, що оптимальною вважає систему харчування за каталогом, але «на даний час вона заглушена стандартами радянських часів, які досі не скасовані, а тому і не працює на повну потужність».

Як відомо, з вини "Військсервіс-волонтер" мали місце випадки масових отруєнь військових. Крім того, компанія фігурує у кримінальному провадженні за фактами розкрадання бюджетних коштів на харчуванні дітей-чорнобильців.

За спроби заступника міністра оборони Ігоря Халімона захистити інтереси монополіста «Військсервіс-волонтер» та відмову від виконання приписів АМКУ про розірвання із ним контрактів, харчовий скандал в армії ЗМІ охрестили «халімонгейт».

За даними журналістів «Наші гроші», «організовувати» тендерні перемоги «Військсервісу» Халімону допомагають нардепи від партії ОПЗЖ.

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Лучшие криптовалютные биржи 2021 года для начинающих трейдеров

Популярные видео на YouTUBE
Материалы по теме
Binance
А-9834,58 грн./литр
А-95+31,39 грн./литр
А-9529,72 грн./литр
А-9228,7 грн./литр
ДТ28,44 грн./литр
LPG15,83 грн./литр
Это интересно
Самые читаемые новости
Лучшие видео с YouTUBE
Популярные блоги
Погода и гороскоп
Автоновости