xcounter
Calendar Icon

Китай заявив про крах військового авторитету Росії, - The Wall Street Journal

Високопоставлений полковник Народно-визвольної армії КНР Чжоу Бо заявив, що через слабкість російської армії військовий імідж та авторитет Росії в очах Китаю зазнав краху.

Відзначається, що за останні 10 років Кремль вклав у міць своєї армії не менше 20 трлн рублів, але за підсумком, "друга" військова сила світу виявилася слабшою, ніж очікував Пекін.

Читайте також: Китай починає пожирати РФ, тим часом Путін себе подвійно вбиває
"Військовий імідж і авторитет Росії зазнали краху", - констатував чинний старший співробітник Університету Цінхуа.

У матеріалі видання йдеться, що замість переможної операції "бліцкригу" на Київ, армія РФ була змушена відступити, а тепер, за підсумками початку другого року повномасштабної війни, російські сили поступаються ЗСУ територіями Херсонської області, втративши центр регіону - Херсон.

Згідно з оцінкою західних експертів, втрати "живої" сили російської армії перевищили 200 тисяч осіб. У тому числі 100 тисяч солдатів Росія втратила лише за останні пів року ведення бойових дій.

На думку Чжоу, плани РФ з приводу цієї війни не збігаються з реальністю.

"Це перетворилося на війну, яку вони не очікували", - вважає він.

Чжоу каже, що Путін потрапив у "складну" ситуацію, адже в разі поразки в Україні йому доведеться пояснювати росіянам сенс своїх обіцянок та непотрібних смертей російських солдатів.

"Президент Путін не може дозволити собі програти війну. Інакше як він пояснить, навіщо загинули всі ці люди. Йому потрібно чимось виправдати все це", - міркує Чжоу.

При цьому старший співробітник Університету Цінхуа засумнівався, що Захід зможе підтримувати Київ зброєю, якщо Путіну вдасться затягнути війну в Україні.

"Як західна підтримка триватиме, якщо війна затягнеться?", - каже він.

Джерела Wall Street Journal підкреслюють, що на даний момент китайські військові уважно стежать за ситуацією в Україні, розраховуючи використовувати досвід Москви для втілення амбіцій лідера КНР Сі Цзіньпіна щодо анексії Тайваню.

Один з головних уроків, який вже засвоїв Пекін, полягає в тому, що Путін використав занадто незначні сили для вторгнення в Україну: лідер РФ розраховував на негайну капітуляцію Києва, але натомість отримав жорстку відсіч, вважають західні чиновники.

Вони кажуть, що в разі рішення напасати на Тайвань, Китай врахує цей факт й завдасть більш шокуючий удар, задіявши сили більшого масштабу. При цьому не виключається, що Пекін вдасться до ядерних загроз, кажуть джерела видання.

Зі свого боку Чжоу підтвердив, що на тактичному рівні Китай засвоїв з невдачі Путіна кілька речей:

  • Народно-визвольній армії КНР потрібно запастися більшою кількістю ракет і дронів, хоча кількісно Пекін має більше одиниць цього виду зброї в порівнянні РФ;
  • операції армії РФ в Україні показали, що на війні важливий рівень розвитку та безпеки комунікацій. У НВАК є розуміння, що Китаю потрібно опрацювати це питання.
Як раніше писав FaceNews.ua, Китай готується до війни: Сі Цзіньпін зробив заяву
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини