xcounter
Calendar Icon

ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ, станція на межі чергового блекауту

10.08.2023 09:06 (Оновлено 10.08.2023 в 09:06)

Вночі 10 серпня тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ. Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ. В "Енергоатомі" попереджають – відключення резервної лінії загрожує втратою атомною електростанцією будь-якого зовнішнього живлення

"У разі цього сценарію головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблоку Запорізької АЕС у стані "гарячий зупин", який окупанти експлуатують з порушенням умов ліцензії на експлуатацію Реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання)", – зазначають в компанії.

Керівник "Енергоатома" Тарас Ткач зазначив, що в разі повної втрати зовнішнього живлення відбудеться відключення головних циркуляційних насосів станції і енергоблок перейде в режим "природної циркуляції".

"У цьому випадку необхідно терміново "розхолидити" його за умов відсутності охолоджуючих насосів", – зазначає Ткач.

В НАЕК наголошують, що такий режим важкий для реакторної установки, його тривале використання може призвести до відмови основного обладнання енергоблока.

Наразі Запорізька АЕС в окупованому Енергодарі не працює. Всі її енергоблоки перебувають в стані холодного зупину, 4-й – в стані гарячого зупину.

Читайте також: Україна стає "павербанком" Європи: іноземці забивають українські сховища газом
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини