xcounter
Calendar Icon

Українських дітей депортують до Мінська: хто за це відповідає

Понад 2000 дітей вивезли з окупованих територій України до Мінська, де їх потім розподілили по спеціальних таборах.

Маленьких українців доправили до столиці Білорусі залізницею, а по таборах вже розвозили на автобусах футбольної команди "Шахтар Солігорськ". Вона належить генеральному директору "Білоруськалія" Івану Головатому.

Як відомо, "Білоруськалій" перебуває під санкціями США та Європейського Союзу і є найбільшим платником податків Білорусі. Ця компанія витратила мільйони доларів на те, щоб із весни 2022 року вивезти з України сім груп по 310 дітей у кожній у табір у Діброві. В офіційних документах стверджуєтьсяя, що вони там нібито "займаються спортом" і покращують стан здоров'я.

Журналісти дізнались, що табір прийняв 1050 дітей віком до 15 років із Донбасу. За словами російських опозиціонерів, дітей, серед яких 200 сиріт, вивезли з 15 окупованих міст України. Уряд Білорусі безпосередньо фінансує частину зусиль.

Україна вже встановила імена близько 20 тис. українських дітей, вивезених до Росії з наших окупованих територій. Всього на захоплених землях перебували близько 700 тисяч неповнолітніх.

Уповноважена з прав дитини в РФ Марія Львова-Бєлова зізналась, що були вивезено 4,8 млн жителів України, у тому числі 700 тис. дітей. Пізніше стало відомо, що принаймні 2 тис. дітей потрапили на білоруську територію, а до викрадення українських дітей причетні родичі Олександра Лукашенка.

У середині березня Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт Львової-Бєлової та Володимира Путіна через незаконну депортацію українських дітей.

Нещодавно Лукашенко заявив, що допомагатиме російським окупантам викрадати українських дітей з частини сходу України.

Читайте також: Медична фільтрація в окупації: росіяни депортують виключно здорових дітей
Теми публікації:
Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини