xcounter
Calendar Icon

Росія 30 років послідовно підривала енергетичну безпеку України, — Олександр Кацуба

24.08.2023 17:06 (Оновлено 24.08.2023 в 17:06)

Імперія майже відразу після 1991 року почала працювати над тим, щоб взяти реванш за поразку у Холодній війні і енергетика була одним з ключових фронтів роботи російського режиму. Про це у своїй колонці пише пише експерт з питань енергетики та підприємець Олександр Кацуба.

На думку експерта, агресивна політика Росії в сфері енергетики була не менш важливим напрямком наступу на Україну, ніж культурна, політична, економічна та інформаційна експансія. В ключові російські засоби впливу входили спроби монополізувати газовий та нафтовий ринки, пролізти в атомну енергетику, заблокувати інтеграцію української та європейської енергетики. Це все тривало 30 років і триває в тому числі під час повномасштабного вторгнення.

Ми довго не помічали чи не хотіли помічати російських намірів. І тому Росія на повну використала всі можливі інструменти— підкуп, політичну корупцію, довго використовувала прямий ринковий вплив і тиск. На думку Кацуби, росіяни скористалися помилками України. Ми не зуміли побудувати адекватну енергетичну політику, впровадити антимонопольне законодавство, розвинути достатньою мірою альтернативні технології та власну індустрію виробництва необхідного обладнання і матеріалів. Це зробило нас дуже вразливими економічно і політично, і ці уроки Україна має обов'язково вивчити, резюмує підприємець.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Кращі криптовалютні біржі 2021 року для трейдерів-початківців

Популярні відео на YouTUBE
Тематичні матеріали
Binance
Цікаве
Найпопулярніші новини
Найкращі відео з YouTUBE
Популярні блоги
Погода і гороскоп
Автоновини