У Раді обговорюють посилення контролю за SIM-картками через їх використання у "Шахедах"

28.05.2025 в 19:59 | Ольга Чернявська, джерело: «Forbes Украина»

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки планує нараду щодо використання російськими дронами «Шахед» SIM-карток і інфраструктури українських мобільних операторів. Про це повідомив голова підкомітету з кібербезпеки Олександр Федієнко («Слуга народу»).

«Потрібно посилити відповідальність власників інфраструктури – мобільної чи фіксованої. Якщо оператори знову проігнорують нараду, Верховна Рада ухвалить законодавчі зміни без їхньої участі», – написав Федієнко.

Він нагадав, що перша нарада на цю тему відбулася 10 липня 2024 року, де обговорювали локалізацію та блокування SIM-карток, які використовуються російськими дронами.

Читайте також: Дуже скоро окупанти нанесуть нові масовані удари: вони активно готують стратегічну авіацію

Федієнко також прокоментував відеосюжет волонтера Сергія Стерненка, який звернув увагу на використання російськими «Шахедами» української мобільної інфраструктури.

«Через додатки, наприклад Telegram, можна надсилати команди автопілоту дрону, отримувати телеметрію (швидкість, висоту, координати, стан систем), запускати чи вимикати двигун, змінювати маршрут або швидкість через API», – пояснив Федієнко.

25 травня The Economist опублікував матеріал, у якому повідомляється, що в уламках дрона, запущеного по Україні, знайшли записку з описом нової системи керування безпілотниками. Зазначається, що дрони тепер контролюються через Telegram-боти, які в реальному часі передають операторам польові дані та відеопотік. Українські експерти виявили, що модернізовані дрони Shahed не реагують на засоби радіоелектронної боротьби, оскільки не покладаються на GPS, а керуються штучним інтелектом і використовують українські мобільні мережі.

Публікація The Economist про застосування штучного інтелекту, Telegram-ботів і українських SIM-карток у дронах Shahed спричинила жваве обговорення. Хоча дрони дійсно оснащені SIM-картками, експерти вважають заяви про керування через Telegram і відеострімінг перебільшеними або хибними. Основна роль SIM-карток – передача базових даних про політ, а не керування чи розвідка.

Раніше також стало відомо, що Росіяни почали запускати по Україні більш смертоносні шахеди
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Плівки Міндіча: як Банкова та СБУ намагалися врятувати «бек-офіс» від розслідувань НАБУ
Крах російської економіки в глибинці: чому офіційна статистика Росстату є фікцією
Анігіляція «Ахмату» на Сумщині: ГУР розкрило деталі унікальної спецоперації за участю агента-перебіжчика
Сбербанк б’є на сполох: росіяни масово забирають вклади, а нафтопереробка обвалилася до мінімуму
Замороження переговорів з Ліваном та нічні бої в Тегерані: головне з огляду Григорія Тамара
«Мазутний корок» та технологічний параліч: як удари по НПЗ руйнують економіку РФ
Політичний бек-офіс на Грушевського: оприлюднено «плівки Міндіча» про кадрові ігри та «Проєкт 23»
«На Росію ніхто не нападав»: російський пропагандист Боронець у прямому ефірі спростував брехню Путіна
Все видео

Лента новостей

Російський удар по Києву знищив офіс компанії, яка постачає дрони для ЗСУ
🕑 1 годину 39 хвилин тому
У Києві внаслідок російського обстрілу загинули 7 людей, ще 44 — поранені (фото, відео)
🕑 3 години 8 хвилин тому
Є наказ не садити Єрмака в камеру до внесення застави, вже сплачено 14,5 млн грн: хто скільки заплатив
🕑 3 години 31 хвилину тому
З-під завалів зруйнованого будинку у Києві деблокували тіло 12-річної дівчинки, вже 5 загиблих (відео)
🕑 5 годин 11 хвилин тому
У Верховній Раді створили міжфракційне депутатське обʼєднання "Пошук царства Божого і правди його" (відео)
🕑 5 годин 26 хвилин тому
Росія атакувала дронами Харків, вже 29 постраждалих (фото)
🕑 5 годин 40 хвилин тому
Є загроза подальших ракетних ударів РФ найближчим часом: Ігнат попередив про "Калібри" та "Іскандери" (відео)
🕑 6 годин 3 хвилини тому
Атака на Київ та область: руйнування по районам, скільки зниклих безвісти та загиблих (фото, відео)
🕑 6 годин 49 хвилин тому
Пів будинку немає: з-під завалів у Дарницькому районі Києва дістали ще одне тіло, 40 постраждалих (фото, відео)
🕑 8 годин тому
1560 дронів запустили по Україні за добу росіяни, у Києві вже 33 постраждалих, більшає загиблих (фото, відео)
🕑 8 годин 37 хвилин тому
Єрмаку призначили два місяці СІЗО з альтернативою застави у 140 млн грн: його відповідь (відео)
🕑 8 годин 59 хвилин тому
Псоріаз: коли шкіра реагує швидше, ніж здається
🕑 20 годин 50 хвилин тому
Російські бомбардувальники здійснили перші пуски ракет
🕑 21 годину 10 хвилин тому
Для Києва – підвищена загроза на цю ніч і багато ракет: з Далекого Сходу вже вилетіли бомбардувальники
🕑 22 години 24 хвилини тому
На Гуляйпільському напрямку окупанти обезголовили двох українських військовослужбовців
🕑 22 години 50 хвилин тому
Все новости