Лідери ЄС та США: Україна має отримати надійні гарантії безпеки після зустрічі Трампа з Путіним
Після переговорів Дональда Трампа з Володимиром Путіним на Алясці європейські лідери виступили із спільною заявою, наголосивши на необхідності гарантій безпеки для України та неприпустимості поступок Кремлю.
Заява європейських лідерів
Президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр Великої Британії Кір Стармер, президент Фінляндії Александер Стабб, прем’єр Польщі Дональд Туск, президент Португалії Антоніу Кошта та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробили спільну заяву.
Читайте також: Ішингер: Путін виграв переговори з Трампом на Алясці
Вони підтвердили готовність працювати з президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським над організацією тристороннього саміту за підтримки Європи.
«Жодних поступок Росії»
У документі наголошується, що:
- Україна має отримати «залізобетонні» гарантії безпеки для захисту свого суверенітету і територіальної цілісності;
- не повинно бути обмежень для українських Збройних сил чи міжнародної співпраці у сфері оборони;
- Росія не має права вето щодо євроінтеграційного та євроатлантичного курсу України.
«Рішення щодо своєї території ухвалюватиме сама Україна. Міжнародні кордони не можуть змінюватися силою», – йдеться у заяві.
Санкції та подальший тиск
Лідери підтвердили готовність зберігати й посилювати санкційний тиск на Росію, поки триває війна. «Ми продовжимо посилювати санкції та економічні заходи проти воєнної економіки Росії, доки не буде досягнуто справедливого і тривалого миру», – наголосили підписанти.
Водночас вони позитивно оцінили зусилля президента Трампа, спрямовані на припинення війни, однак наголосили, що будь-які домовленості можливі лише за участі України.
Контекст
Нагадаємо, що 15 серпня 2025 року Дональд Трамп зустрівся з Володимиром Путіним на Алясці. Після переговорів він заявив, що планує найближчим часом провести нову зустріч уже за участю президента Зеленського.
Читайте також: Британія готова відправити військових в Україну після перемир’я — The Telegraph


Брудні таємниці Єрмака: провал переговорів у Москві, викриття Мендель і нові кризи України
Акумуляторні прожектори для майстрів: порівнюємо Scangrip, Metabo, Bosch, Makita, DeWALT, Milwaukee, Einhell
Венесуела: від «земного раю» до країни нафтового прокляття
Віктор Галасюк: навіщо Трампу Венесуела — шість головних причин конфлікту
Михайло Кухар: «Спроба ліквідації ФОПів — це економічна диверсія»
Катастрофа в Індонезії: потонули 440 людей, ще понад 400 зникли безвісти (відео)
Кіноа і «криза веганів»: як суперфуд перетворили на ворога бідних, а потім спростували власний міф
Його люди всюди: що показало розслідування Bihus.Info про обшуки НАБУ, відставку Єрмака і що буде далі







