У Німеччині вже в 10 разів більше українських біженців завдяки забороні на виїзд чоловікам 18–22 років

15.10.2025 в 16:00 | Ольга Чернявська, джерело: «Welt»

Кількість українців, які шукають захисту в Німеччині, за останні тижні значно зросла. Це пов'язано зі скасуванням заборони на виїзд для українських чоловіків призовного віку від 18 до 22 років.

Як повідомила речниця Федерального міністерства внутрішніх справ німецьким газетам Funke Mediengruppe, кількість таких шукачів притулку в Німеччині збільшилась з приблизно 100 на тиждень до приблизно 1000 осіб. За її словами, поки неможливо оцінити, наскільки це "тимчасове явище".

Читайте також: Німеччина скорочує виплати українським біженцям

Водночас відомо, що впродовж літа загальна кількість людей з України у Німеччині зросла. Як зазначили у Міністерстві внутрішніх справ Німеччини, у травні через реєстраційну систему "Free" було розподілено 7961 українця, у серпні - 11 277, а у вересні - 18 755.

"На відміну від шукачів притулку, особи, які шукають захисту з України, отримують дозвіл на проживання відповідно до статті 24 Закону про проживання, що дає їм право на негайний доступ до ринку праці та соціальних виплат", - нагадали у Welt.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Кабмін опублікував постанову про виїзд за кордон чоловіків 18-22 років. Для цього необхідно мати з собою паспорт, що дає право на виїзд за кордон, а також військово-обліковий документ (допускається також в електронній формі), який необхідно буде пред'явити на вимогу працівника ДПСУ (Державної прикордонної служби).

28 серпня чоловіків 18-22 років почали випускати за кордон.

Дивіться також: Росіяни в Німеччині спалили вантажівки Бундесверу, сплутавши їх із технікою ЗСУ (відео)
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Плівки Міндіча: як Банкова та СБУ намагалися врятувати «бек-офіс» від розслідувань НАБУ
Крах російської економіки в глибинці: чому офіційна статистика Росстату є фікцією
Анігіляція «Ахмату» на Сумщині: ГУР розкрило деталі унікальної спецоперації за участю агента-перебіжчика
Сбербанк б’є на сполох: росіяни масово забирають вклади, а нафтопереробка обвалилася до мінімуму
Замороження переговорів з Ліваном та нічні бої в Тегерані: головне з огляду Григорія Тамара
«Мазутний корок» та технологічний параліч: як удари по НПЗ руйнують економіку РФ
Політичний бек-офіс на Грушевського: оприлюднено «плівки Міндіча» про кадрові ігри та «Проєкт 23»
«На Росію ніхто не нападав»: російський пропагандист Боронець у прямому ефірі спростував брехню Путіна
Все видео

Лента новостей

Ізраїль збудував таємну військову базу в іракській пустелі
🕑 15 годин 10 хвилин тому
Від колонії до війська: скільки жінок-ув’язнених мобілізувалися до лав ЗСУ
🕑 17 годин 10 хвилин тому
У Туреччині презентували український комплекс для евакуації поранених під вогнем (фото)
🕑 18 годин 40 хвилин тому
Путін намагається зірвати рекордний обмін полоненими, - джерела
🕑 20 годин 10 хвилин тому
В Іспанії оголошено карантин через хантавірус
🕑 21 годину 40 хвилин тому
У ВООЗ запевнили мешканців Канарських островів, що хантавірус - це не черговий COVID
🕑 23 години 10 хвилин тому
Приставив до шиї ніж: у Львові чоловік побачив військових ТЦК і взяв в заручниці 13-річну дівчинку (фото)
🕑 вчора
Людина, яка не відвела погляд: 10 травня — день народження Мацієвського, вбитого за слова "Слава Україні!" (відео)
🕑 вчора
У Харкові під час перемир'я дрон влучив у 9-поверхівку (фото, відео)
🕑 вчора
Біля Чорнобиля поширилася масштабна пожежа, найскладніша ситуація на березі Прип’яті
🕑 вчора
Парадом у Москві керував авдіївський м’ясник Мордвічев, який знищував Маріуполь (фото)
🕑 вчора
Вдруге за два дні: у Каспійську пролунали вітальні салюти в районі порту, є ураження (відео)
🕑 вчора
РФ з дронів скидає листівки воїнам ЗСУ і закликає здатись у пам’ять про дідів, ми їх запросили до Кобзона (відео)
🕑 вчора
По Червоній площі промарширували вбивці та мародери, військові КНДР, а в Читі - жінки окупантів "СВО" (відео)
🕑 позавчора
На Чернігівщині дрон вбив батька та сина (фото)
🕑 позавчора
Все новости