Фігурант справи «Мідас» Ігор Фурсенко повернувся з Мальдів за кілька днів до арешту

13.11.2025 в 10:18 | Игорь Блохин, джерело: «Facenews»

Один із ключових підозрюваних у масштабній корупційній справі «Мідас» — виконавчий директор із безпеки державної компанії «Енергоатом» Ігор Фурсенко, відомий за позивним «Рьошик», — повернувся з двотижневого відпочинку на Мальдівах лише за п’ять днів до свого арешту.

Деталі справи

Як повідомляє «Українська правда», Фурсенко — один із центральних фігурантів операції «Мідас», яку розслідують НАБУ та САП. Саме його співрозмовники називають «головним бухгалтером злочинної організації», що діяла в системі «Енергоатома».

Журналісти відзначають, що 11 листопада, коли в десятків учасників схеми проводили обшуки, частина з них була заздалегідь поінформована. Відомо, що ще 7 листопада один з фігурантів переписувався з колегами: «треба зачиститись до понеділка».

Попри це, «Рьошик» повернувся в Україну 8 листопада — уже після того, як документи на проведення слідчих дій з’явилися у судовому реєстрі. За даними журналіста Михайла Ткача, його або не встигли попередити, або вирішили не рятувати.

Саме Фурсенко свого часу став відомим після фрази:

«Нести $1,6 мільйона — таке собі задоволення».

Суд і запобіжний захід

12 листопада Вищий антикорупційний суд відправив Ігоря Фурсенка під арешт до 8 січня 2026 року. Йому визначено заставу у розмірі 95 мільйонів гривень.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили заставу 254 мільйони гривень — це найбільша сума, яку коли-небудь вимагали у справах, пов’язаних із розкраданням коштів «Енергоатома».

Контекст: справа «Мідас»

Антикорупційні органи називають цю справу однією з найбільших в історії України. За даними слідства, організована група діяла в системі «Енергоатома» під прикриттям високопосадовців і отримувала «відкати» з державних контрактів.

Розслідування триває з весни 2024 року. 10 листопада НАБУ провело серію обшуків у бізнесмена Тимура Міндіча, колишнього міністра енергетики Германа Галущенка та інших фігурантів. Міндіч, за даними УП, втік за кордон за кілька годин до обшуків, тоді як Фурсенко опинився в Україні саме перед арештом.

Що далі

Фурсенко залишається під вартою, його адвокати готують апеляцію. Тим часом у НАБУ заявляють, що мають аудіозаписи переговорів фігурантів, які свідчать про системний характер розкрадань у стратегічній енергетичній галузі.

за матеріалами на фото - Виконавчий директор з безпеки "Енергоатома" Ігор Фурсенко у суді 12 листопада. Фото Суспільного

Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

В Україні відбулися перші зимові перегони бойових роботів: результати та перспективи НРК
Мільярди повз бюджет: на митниці викрили масштабні схеми з імпортом авто
Український «єдиноріг» у сфері DefenseTech: стартап UFORCE досяг капіталізації в $1 млрд
Японія готує збройову революцію: як нова експортна стратегія Токіо допоможе Україні
Вбивство за доступ до криптогаманця: син українського банкіра позбавив життя батька заради 250 тисяч євро
Ультиматум Мерца в Пекіні: Німеччина вимагає від Китаю змінити правила гри
Вбивство Андрія Портнова: у Німеччині затримали підозрюваного з «донецьким» минулим
Родичі Міндіча ЛІТАЛИ ДО МОСКВИ під час війни. Усіх знайшли на одному РЕЙСІ.Діаманти досі ЙДУТЬ в РФ
Все видео

Лента новостей

Стратегія ставок на спорт яку обирають досвідчені бетори
🕑 1 годину 13 хвилин тому
Як вибрати надійну платформу для консультацій з психологами
🕑 1 годину 14 хвилин тому
Cтавки на спорт без ошибок на Паривин
🕑 1 годину 16 хвилин тому
Епіфаній розкрив останнє пророцтво патріарха Філарета, яке вже справдилося
🕑 23 години 20 хвилин тому
Наземна операція в Ірані стане "катастрофою" для США, - Залужний
🕑 вчора
Сили оборони збили новий рідкісний російський дрон "Клин": подробиці від Флеша (фото)
🕑 вчора
Задимлення на десятки кілометрів: Київ накрило димом через масштабну пожежу складів (відео)
🕑 вчора
Філарета поховали у Володимирському соборі, тисячі вірян провели його в останню путь (фото, відео)
🕑 вчора
Росія атакувала "Укрзалізницю": під час евакуації зустрічний поїзд на смерть збив 19-річну провідницю (відео)
🕑 вчора
"Уперше під час повномасштабної війни": Україну відвідало командування НАТО
🕑 вчора
У ніч на 29 березня на українців чекає переведення годинників
🕑 вчора
"Найголовніше – зрозуміти": українська переговорна команда вже зустрілась із Віткоффом та Кушнером (відео)
🕑 вчора
США та Ізраїль атакували ядерний об'єкт у Натанзі — це головний центр збагачення урану
🕑 вчора
"Досить ядерного лицемірства": у Лондоні пройшла багатотисячна акція проти бомбардувань Ірану (відео)
🕑 вчора
Над Запоріжжям чорний дим і перебої зі світлом: росіяни шахедами атакували критичну інфраструктуру (відео)
🕑 вчора
Все новости