Фермери Польщі виходять на масштабні протести проти імпорту з України
Аграрії організовують пікети та проїзди тракторів у близько 50 містах.
У п’ятницю, 14 листопада, на території Польщі стартувала нова хвиля загальнонаціональних протестів фермерів. Аграрії виступають проти низки рішень ЄС, зокрема домовленостей із об’єднанням Меркосур, а також проти значного імпорту сільськогосподарської продукції з України.
Акції протесту та проїзди колон тракторів заплановані приблизно у 50 населених пунктах, переважно в Західнопоморському воєводстві. Організатори наголошують, що блокувати дороги цього разу не планують.
Фермерські об’єднання заявляють, що ситуація у польському аграрному секторі погіршується, і вимагають негайного діалогу з міністром сільського господарства. Серед ключових претензій – збільшення імпорту української продукції та політика Євросоюзу щодо відкриття ринків, зокрема угода з Меркосур, яка передбачає постачання зерна, м’яса та інших товарів із Південної Америки. Протести оголошені щонайменше на місяць, і організатори не виключають зміну їхнього формату.
Меркосур – це зона вільної торгівлі, до якої входить більшість країн Південної Америки. Польські аграрії побоюються, що угода ЄС з цим об’єднанням спричинить значний наплив дешевшої агропродукції, що вдарить по внутрішніх цінах та доходах місцевих господарств.
Читайте також: "Цариця дна безодні від ОП" пообіцяла житло українцям, які в Польщі, тоді як ВПО в Україні досі безхатні


Плівки Міндіча: як Банкова та СБУ намагалися врятувати «бек-офіс» від розслідувань НАБУ
Крах російської економіки в глибинці: чому офіційна статистика Росстату є фікцією
Анігіляція «Ахмату» на Сумщині: ГУР розкрило деталі унікальної спецоперації за участю агента-перебіжчика
Сбербанк б’є на сполох: росіяни масово забирають вклади, а нафтопереробка обвалилася до мінімуму
Замороження переговорів з Ліваном та нічні бої в Тегерані: головне з огляду Григорія Тамара
«Мазутний корок» та технологічний параліч: як удари по НПЗ руйнують економіку РФ
Політичний бек-офіс на Грушевського: оприлюднено «плівки Міндіча» про кадрові ігри та «Проєкт 23»
«На Росію ніхто не нападав»: російський пропагандист Боронець у прямому ефірі спростував брехню Путіна




