Ціни на нафту впали після затримання Мадуро

05.01.2026 в 12:38 | Ольга Чернявська, джерело: «Financial Times»

Ціни на нафту знизилися після того, як затримання США президента Венесуели Ніколаса Мадуро створило невизначеність щодо майбутнього найбільших у світі запасів нафти.

5 січня ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 0,5% – до $60,44 за барель. Американська нафта WTI знизилася на 0,6% – до $56,97 за барель.

Венесуела виробляє менше ніж 1% світового обсягу нафти, а її експорт обмежений санкціями США й морською блокадою. Однак, за даними Управління енергетичної інформації США (EIA), країна має приблизно 17% підтверджених світових запасів нафти, що дає їй можливість значно збільшити постачання.

Трейдери тепер мають оцінити, який вплив матиме втручання США на нафтовий ринок, тоді як аналітики попереджають про наближення надлишку нафти.

Амріта Сен, засновниця консалтингової компанії Energy Aspects, припускає, що втручання США призведе до зниження цін, оскільки ринки очікують, що зрештою з'являться додаткові барелі венесуельської нафти.

Більшість аналітиків очікує, що ціна на нафту й далі знижуватиметься 2026 року.

Незважаючи на події у Венесуелі, ОПЕК+ не повідомила про будь-які негайні зміни у стратегії на засіданні 4 січня, пише FT. Вісім членів групи виробників, включно із Саудівської Аравією, Росією й Об'єднаним Арабськими Еміратами, провели коротку зустріч і домовилися зберегти паузу у збільшенні видобутку щонайменше до квітня.

У короткостроковій перспективі, як пише газета, видобуток нафти у Венесуелі може ще більше скоротитися. Блокада різко обмежила імпорт сировини, потрібної для змішування важкої нафти країни для експорту, що посилило операційні обмеження.

"Ми виявили, що вже зупинено виробництво щонайменше від 200 тис. до 300 тис. барелів на день, і ця кількість може бути ще вищою", – сказала Сен.

Російські аналітики побоюються, що плани президента США Дональда Трампа можуть мати масштабні наслідки для економіки Росії. Як указав ЗМІ, від ціни на нафту залежить, чи досить у російському бюджеті грошей для пенсій, держапарату й війни. Під час планування бюджету на 2026 рік мінфін РФ виходив із ціни $59 за барель нафти Urals, але зараз вона становить $50–52. Якщо вона впаде ще нижче, бюджет країни опиниться у глибокому дефіциті, додав Bild.

Читайте також: Китай нарощує запаси нафти на тлі падіння світових цін: що це означає для ринку
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

Українські "КАБи" та "вирівнювачі": новітня зброя ефективно знищує військові об'єкти окупантів
Hornet: Як американський дрон за €5000 став нічним жахом російської логістики на 160 км
Провальна тактика в суді: Чому відеодокази не допомогли скасувати мобілізацію на Закарпатті
"Зайти і вийти – найнебезпечніше": Відверта розповідь воїна про будні піхоти в районі Часового Яру
Україна ставить Лукашенка перед жорстким вибором: ультиматум або економічний колапс
Від "Гойда!" до "Куди відступати?": Як російська "спецоперація" привела до внутрішнього хаосу та відчаю
Кароль Навроцький: як польський президент перетворив національні болі на власну піар-кампанію
Негода на півдні Росії: град, зливи та прорив дамби знищують врожай
Все видео

Лента новостей

Канцлер Німеччини Мерц встановив антирекорд популярності: кожен шостий громадянин задоволений його роботою
🕑 14 хвилин тому
«Маленька Україна» у Варшаві: як волонтери створюють «антидрони» з підручних матеріалів
🕑 1 годину 1 хвилину тому
Київський університет Карпенка-Карого потребує допомоги для відновлення корпусу після обстрілу
🕑 1 годину 15 хвилин тому
Посадовець на Волині підозрюється у переплаті 1,1 млн грн за харчування військових
🕑 2 години 23 хвилини тому
Чому домашні термометри показують вищу температуру, ніж прогнозують синоптики: пояснення Гідрометцентру
🕑 2 години 24 хвилини тому
Данія передасть Україні 15 тисяч далекобійних артилерійських пострілів
🕑 3 години 9 хвилин тому
Екс-начальника УКБ Одеси підозрюють у розтраті 11,4 млн грн на закупівлі житла для сиріт
🕑 3 години 18 хвилин тому
На Київщині стартував екопроєкт з переробки будівельного сміття для відбудови
🕑 3 години 28 хвилин тому
У Росії за критику війни засудили до семи років колонії опозиційного політика
🕑 4 години 13 хвилин тому
Паніка в Криму: супутник зафіксував кілометрові затори на виїзд через Керченський міст
🕑 4 години 31 хвилину тому
17 посадовців Одещини задекларували 91 млн грн заощаджень та 45 млн грн доходу за 2025 рік
🕑 4 години 36 хвилин тому
Відбір у САП: ризик для довіри через спірного члена комісії
🕑 5 годин 9 хвилин тому
Польща змінює правила захисту українців: Київ обговорив наслідки нового закону
🕑 5 годин 10 хвилин тому
Ексміністру Януковича повідомили підозру у заволодінні 5,6 млн грн гранту
🕑 5 годин 11 хвилин тому
Посол ЄС в Україні: Дипломатія — це не про уникнення правди, а про захист цінностей
🕑 5 годин 12 хвилин тому
Все новости