Юрій Федоренко попередив про ризик «роздроблення» Сил безпілотних систем і навів статистику ефективності

02.02.2026 в 21:32 | Костянтин Голубцов, джерело: «Facenews»

Командир 429-го окремого полку безпілотних систем «Ахіллес» Юрій Федоренко заявив, що навколо Сил безпілотних систем (СБС) останніми днями посилюється хвиля публічної критики, яка може замаскуватися під «псевдоекспертний мейнстрим» і створити ризики для ефективності Сил оборони. Він наголосив, що пропозиції зупинити розвиток СБС, роздробити їх або передати підпорядкування сухопутним угрупованням можуть призвести до зниження загальної результативності на фронті. Про це повідомив Юрій Федоренко у дописі в Facebook.

У своєму дописі Федоренко відповів на кілька ключових тез критиків. Перша, за його словами, зводиться до звинувачення, що СБС нібито вважають себе «елітою». Він підкреслив, що в умовах повномасштабної війни поняття «еліта» недоречне, а головна тяжкість війни залишається на піхоті, з якої, за його словами, походять і багато військових СБС.

Читайте також: В Україні запроваджують «білий список» Starlink: працюватимуть лише верифіковані термінали

Другий закид стосується нібито надмірної концентрації СБС на ураженні особового складу противника замість логістики та інших цілей. Федоренко зазначив, що офіційно оприлюднена статистика на ресурсі СБС демонструє інше: ураження живої сили становить не менше 30% результатів, а в грудні показник сягав майже 40%. Решта, за його словами, припадає на ураження логістики, знищення ворожих БПЛА, позицій розрахунків, фортифікацій, а також на дистанційне мінування та логістичні місії. Він окремо навів цифру: упродовж грудня підрозділи угруповання СБС доставили понад 20 000 кг вантажів на позиції (без урахування місій нічних бомберів).

Федоренко також виступив проти ідеї згорнути масштабування СБС, заявивши, що розширення відбувається за принципом «масштабуємо успіх», тобто на основі зафіксованих результатів. Як приклад він навів розвиток підрозділу «Ахіллес», який, за його словами, зростав саме завдяки підтвердженим показникам ефективності.

Окремий блок його допису присвячений аргументам щодо «інтеграції» СБС назад у структури піхоти. Федоренко визнав, що у складі Сухопутних військ є потужні безпілотні підрозділи, і це є нормою. Водночас він наголосив, що поєднання підрозділів безпілотних систем під єдиним командуванням створює додатковий ефект, який у теорії систем описується як емерджентність — коли об’єднання елементів дає якість, якої вони не мають окремо.

Як приклад він навів дані: у травні СБС, за його словами, давали 4% загального результату Сил оборони, а «Лінія дронів» у складі Сухопутних військ — 17% (разом 21%). Після об’єднання вже у червні показник зріс до 31%, що, на його думку, демонструє перевагу єдиного підходу в управлінні, аналітиці, тактиці застосування й обліку.

Федоренко також послався на статистику, яку оприлюднював командувач СБС Роберт Бровді (позивний «Мадяр»): за його словами, після призначення Бровді питома вага уражених цілей силами СБС у загальному результаті Сил оборони зросла з 4% до 36%. При цьому угруповання СБС, за наведеними даними, становить 2,2% чисельності Сил оборони, але забезпечує 36% підтверджених уражень.

У дописі Федоренко підсумував, що Україна першою створила окремий рід військ — Сили безпілотних систем, і закликав не допустити рішень, які можуть «розкласти систему на запчастини».

Читайте також: Сили оборони України вдвічі уповільнили просування армії РФ — DeepState
Читайте FaceNews в Google Новости

Популярные видео на YouTUBE

В Україні відбулися перші зимові перегони бойових роботів: результати та перспективи НРК
Мільярди повз бюджет: на митниці викрили масштабні схеми з імпортом авто
Український «єдиноріг» у сфері DefenseTech: стартап UFORCE досяг капіталізації в $1 млрд
Японія готує збройову революцію: як нова експортна стратегія Токіо допоможе Україні
Вбивство за доступ до криптогаманця: син українського банкіра позбавив життя батька заради 250 тисяч євро
Ультиматум Мерца в Пекіні: Німеччина вимагає від Китаю змінити правила гри
Вбивство Андрія Портнова: у Німеччині затримали підозрюваного з «донецьким» минулим
Родичі Міндіча ЛІТАЛИ ДО МОСКВИ під час війни. Усіх знайшли на одному РЕЙСІ.Діаманти досі ЙДУТЬ в РФ
Все видео

Лента новостей

Епіфаній розкрив останнє пророцтво патріарха Філарета, яке вже справдилося
🕑 18 годин 40 хвилин тому
Наземна операція в Ірані стане "катастрофою" для США, - Залужний
🕑 19 годин 40 хвилин тому
Сили оборони збили новий рідкісний російський дрон "Клин": подробиці від Флеша (фото)
🕑 20 годин 22 хвилини тому
Задимлення на десятки кілометрів: Київ накрило димом через масштабну пожежу складів (відео)
🕑 21 годину 46 хвилин тому
Філарета поховали у Володимирському соборі, тисячі вірян провели його в останню путь (фото, відео)
🕑 22 години 9 хвилин тому
Росія атакувала "Укрзалізницю": під час евакуації зустрічний поїзд на смерть збив 19-річну провідницю (відео)
🕑 23 години 10 хвилин тому
"Уперше під час повномасштабної війни": Україну відвідало командування НАТО
🕑 вчора
У ніч на 29 березня на українців чекає переведення годинників
🕑 вчора
"Найголовніше – зрозуміти": українська переговорна команда вже зустрілась із Віткоффом та Кушнером (відео)
🕑 вчора
США та Ізраїль атакували ядерний об'єкт у Натанзі — це головний центр збагачення урану
🕑 вчора
"Досить ядерного лицемірства": у Лондоні пройшла багатотисячна акція проти бомбардувань Ірану (відео)
🕑 вчора
Над Запоріжжям чорний дим і перебої зі світлом: росіяни шахедами атакували критичну інфраструктуру (відео)
🕑 вчора
Обрали нового патріарха УПЦ КП, він вже встиг розкритикувати ПЦУ (відео)
🕑 вчора
У Чехії масштабні протести проти чинної влади: у Празі на вулиці вийшло майже пів мільйона людей (відео)
🕑 вчора
Росіяни пішли у масштабний наступ на семи напрямках (відео)
🕑 вчора
Все новости